Reklama

​MFW spodziewa się w 2020 r. recesji co najmniej tak samo głębokiej, jak podczas kryzysu z 2008 r.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy oświadczył, że spodziewa się w 2020 r. globalnej recesji, która będzie co najmniej tak samo dotkliwa, jak załamanie gospodarcze podczas kryzysu finansowego ponad dziesięć lat temu - podał MFW w oświadczeniu. Fundusz dodał, że spodziewa się ożywienia w 2021 r.

Prawie 80 krajów zwróciło się do MFW o finansowanie w związku z kryzysową sytuacją z powodu epidemii koronawirusa - podała dyrektor zarządzająca Kristalina Georgieva w oświadczeniu z poniedziałku po telekonferencji G20.

Georgieva powiedziała, że fundusz zdecydowanie wspiera nadzwyczajne działania fiskalne podjęte już przez wiele krajów w celu usprawnienia systemów opieki zdrowotnej, a także ochrony pracowników i przedsiębiorstw.

Reklama

"Z zadowoleniem przyjmujemy działania głównych banków centralnych w celu złagodzenia warunków polityki monetarnej" - napisała prezes MFW w oświadczeniu.

"Te śmiałe wysiłki leżą nie tylko w interesie każdego kraju, ale także dla globalnej gospodarki jako całości. Potrzebne będą jeszcze więcej, zwłaszcza na froncie fiskalnym" - dodała.

Władze fundusz podały, że ściśle współpracują z innymi międzynarodowymi instytucjami finansowymi, aby zapewnić skoordynowaną reakcję na kryzys, MFW zapewnił, że jest gotowy wykorzystać całą swoją zdolność kredytową o wartości 1 bln USD.

Dowiedz się więcej na temat: MFW | recesja | kryzys gospodarczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »