Na jedynkach: Praca w sosie ABW i Telewizji Trwam
Z takim daniem zaserwowanym przez dzienniki ogólnopolskie weszliśmy w nowy rok. Nie po raz pierwszy słowo "pracy" okazuje się najczęściej występującym na pierwszych stronach gazet - wynika z analizy "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów". To rezultat wielu tekstów na temat perspektyw ekonomicznych w 2013 roku. Na czołówkach pisano o nadchodzących problemach, jakie czekają polską gospodarkę.
Z tekstami ekonomicznymi wiążą się także inne wyróżnione w chmurze słowa - "euro" "firmy" i "rynku". Prócz nich, bombardowani byliśmy informacjami na temat dymisji szefa ABW oraz walki Telewizji Trwam o miejsce w multipleksie.
Istotną pozycję w chmurze zajmują też "pacjenci" i "lekarze". Tym razem początek roku nie wiązał się z ich protestami, ale z informacjami dotyczącymi nowego udogodnienia - systemu weryfikacji ubezpieczenia za pomocą samego numeru PESEL. W czołowej trzydziestce znalazło się też nazwisko Justyny Kowalczyk, które aż 14 razy wymieniano na pierwszych stronach.
Analiza dotyczy tygodnia od 31 grudnia 2012 do 6 stycznia 2013.
To chmura wyrazów najczęściej występujących na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich. Treść chmury odzwierciedla najważniejsze tematy, jakie przetoczyły się przez polskie media w danym tygodniu, a także sposób pisania o nich. Metodologia zakłada pominięcie tak zwanych "common words" - spójników, zaimków i innych słów, które nic nie mówią o tematyce podejmowanej przez media. W chmurze wzięto pod uwagę treści ze wszystkich wydań danego tygodnia z pierwszych stron "Dziennika Gazety Prawnej", "Faktu", "Gazety Polskiej Codziennie", "Gazety Wyborczej", "Metro", "Naszego Dziennika", "Polski the Times", "Rzeczpospolitej" i "Super Expressu".