Orlen umacnia pozycję w Niemczech. Przejął kolejne staje paliw

Grupa Orlen finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii - poinformowała w czwartek spółka. Tym samym Orlen powiększy niemiecką sieć do 604 obiektów i uzupełni jej geograficzny zasięg, gdyż dotychczas stacje paliwowe Grupy Orlen zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych krajach związkowych Niemiec.

- Finalizujemy zakup 17 stacji w południowych Niemczech. Transakcję finansujemy ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji Lotosu. Dzięki temu przyspieszamy rozwój niemieckiej sieci i uzupełniamy jej dostępność o południowe landy, gdzie dotychczas nie byliśmy silnie obecni - podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak przypomniał w komunikacie PKN Orlen, zgodnie ze strategią Orlen2030 koncern do 2030 r. "będzie posiadał 3,5 tys. stacji paliw na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowej", przy czym udział stacji zagranicznych w całej sieci sprzedaży ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc.

Reklama

"Transakcja w Niemczech będzie sfinansowana ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji Lotos, których zbycie było jednym z warunków zaradczych Komisji Europejskiej. Zakup ma zostać sfinalizowany do końca lutego, po uzyskaniu przez koncern m.in. zgody niemieckiego urzędu antymonopolowego" - wyjaśniono.

12 spośród 17 obiektów znajduje się na terenach dyskontów sieci Aldi Süd

Wskazano, że stacje zlokalizowane są w południowych landach - Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii. 12 spośród 17 obiektów znajduje się na terenach dyskontów sieci Aldi Süd. Proces rebrandingu stacji zostanie przeprowadzony w ciągu trzech miesięcy od ich nabycia.

"Obecnie w Niemczech w sieci Grupy ORLEN działa łącznie 587 stacji. Powstanie w Niemczech sieci stacji Orlen to efekt decyzji niemieckiego urzędu antymonopolowego, który w 2003 r. wydał zgodę na nabycie przez koncern BP udziałów operatora stacji Aral, pod warunkiem sprzedaży przez BP 4 proc. łącznego udziału stacji BP/Aral w niemieckim rynku detalicznym. 495 stacji, zlokalizowanych głównie w północnych i zachodnich landach, przejęła wówczas Grupa Orlen" - dodano.

Zobacz także:

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Orlen | stacje paliwowe | Niemcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »