Reklama

Ożywienie naszej gospodarki przyspiesza

Ożywienie naszej gospodarki przyspiesza - wynika z danych Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce w październiku wzrósł o 1,7 punktu w stosunku do poprzedniego miesiąca. To drugi tak poważny skok w tym roku.

Reklama

Można uznać, że gospodarka pokonała trudności związane z ostatnim spowolnieniem i wkroczyła na ścieżkę rozwoju - oceniają analitycy BIEC.

Do wzrostu wskaźnika najbardziej przyczynił się wzrost zamówień dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Poprawia się sytuacja finansowa firm.

Nie słabną optymistyczne nastroje na giełdzie. Główny indeks WIG wzrósł w ostatnim miesiącu o 6% i obecnie jego realne wartości znajdują się powyżej ostatniego lokalnego szczytu z czerwca 2011 roku.

Z danych BIEC wynika poza tym, że zadłużenie gospodarstw domowych z tytułu kredytów w ujęciu realnym zmniejszyło się w stosunku do miesiąca poprzedniego. Z drugiej strony, banki sygnalizują wzrost zainteresowania kredytami zarówno typowo konsumpcyjnymi jak i hipotecznymi.

Dowiedz się więcej na temat: makroekonomia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »