Reklama

Rośnie cena Centrica oraz zyski British Gas

Dziś rośnie wycena Centrica, po tym jak spółka opublikowała dobre wyniki finansowe. Przed południem Centrica była wyceniana po 335,3, czyli o 0,5 proc. ponad wczorajszym zamknięciem. Grupa podała, że za rok 2010 zakończony 31 grudnia przychód wyniósł 22,4 mld funtów, a więc był większy od notowanego rok wcześniej przychodu o wartości 22 mld funtów.

Skorygowany zysk operacyjny wyniósł 2,4 mld funtów, czyli był wyższy od 1,9 mld funtów z roku 2009. Wzrost cen grupy miał w szczególności związek z informacją, że British Gas należący do grupy Centrica w ciągu ostatnich pięciu lat odnotowywał wzrost zysku średniorocznie o 25 proc. W ubiegłym roku British Gas objął swoją działalnością 267 tys. nowych klientów.

Reklama

Komentując wynik grupy, jej szef Sir Roger Carr powiedział: "W wyniku kombinacji dobrej skuteczności i ostrożnych inwestycji Centrica jest świetnie przygotowana do dalszego rozwoju".

Zatrzymany handel na LSE oraz wyniki William Hill

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych zatrzymała handel w ramach SETSqx i SETS z powodu problemów technicznych. Dziś rano poinformowano o problemach na rynkach kierowanych ofertami. LSE poinformowała, że zbadano problem, który pojawił się po prowadzeniu na początku tego miesiąca nowych rozwiązań MillenniumIT. W tym samym czasie William Hill zyskiwał na wartości po opublikowaniu wyników finansowych za 52 tygodnie zakończone 28 grudnia 2010 roku. Sprzedaż przez Internet wzrosła o 24 proc. w porównaniu z wynikiem poprzednich 52 tygodni zakończonych 29 grudnia 2009 roku i wyniosła 251,5 mln funtów. Przychody ze sprzedaży tradycyjnej wyniosły

783,1 mln funtów, a zysk przed opodatkowaniem wyniósł 193,3 mln funtów, czyli był o 60 proc. wyższy niż rok wcześniej. Zysk na akcję wzrósł o 96 proc., dzięki czemu spółka zyskiwała rano 0,82 proc.

Nikkei zakończył dzień wzrostem po raz pierwszy od 4 dni

Cofnięcie się wcześniej rosnących cen ropy wsparło główny parkiet japoński, dzięki czemu zamknął się on pierwszy raz od czterech dni na plusie. Indeks Nikkei zakończył dzisiejszą sesję na poziomie 10526,76 pkt., czyli 74 pkt. ponad wczorajszym zamknięciem. W wartościach względnych był to wzrost o 0,71 proc. Agencja zauważyła, że inwestorzy ponownie zainteresowali się ryzykownymi aktywami mimo obaw o to, że wysokie ceny surowców wpłyną na tempo wzrostu gospodarki globalnej. Po wczorajszym wzroście ceny ropy Brent do 120 dolarów za baryłkę, dziś jej spadła ona do 113. Pokonanie ceny 119 było jednocześnie wyznaczeniem najwyższego poziomu cen od sierpnia 2008 roku. Indeks był wsparty również przez wyceny najważniejszych spółek eksportowych w związku z osłabieniem jena do dolara.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Dowiedz się więcej na temat: była | wyniki finansowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »