Walka polskich i tureckich przewoźników

Polskie i tureckie linie lotnicze nie osiągnęły porozumienia w sprawie podziału lotów czarterowych między obydwoma krajami. Jednak resort infrastruktury zapewnia, że rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane.

Polskie i tureckie linie lotnicze nie osiągnęły porozumienia w sprawie podziału lotów czarterowych między obydwoma krajami. Jednak resort infrastruktury zapewnia, że rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane.

Jako powód braku porozumienia strona turecka podała bezpodstawne, jej zdaniem, upieranie się polskich przewoźników czarterowych przy realizacji proporcji w rynku 70 proc. (dla polskich linii) i 30 proc. (dla tureckich operatorów) w sezonie turystycznym 2002. Dla porównania w poprzednim sezonie obowiązywało porozumienie, według którego pulę lotów podzielono w proporcji 60/40. Na spotkaniu, które odbyło się w środę nic nie zostało ustalone. Stronę turecką reprezentowało sześciu przewoźników, mimo, że ustalono, iż będzie ich trzech.

Ponadto nie zgodzili się oni na zapisy protokołu, co oznacza, że sprawa wraca do ministerstwa infrastruktury - wyjaśnił Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT. Potwierdza to resort infrastruktury. Nie doszliśmy do porozumienia z winy strony tureckiej. Turcja wycofała się z wcześniejszych ustaleń - powiedziała mediom Paulina Jankowska, rzecznik resortu infrastruktury.

Reklama

Dodała, że Andrzej Piłat, wiceminister infrastruktury wysłał do przedstawicieli Turcji pismo z prośbą o wyjaśnienia. Rozmowy w sprawie czarterów będą kontynuowane. Sytuacja ta jest konsekwencją tego, że resort infrastruktury zmienił 1 marca br. przepisy dotyczące lotów czarterowych, przyznając pierwszeństwo polskim przewoźnikom w połączeniach z Turcją, Tunezją, Egiptem i Cyprem. W odpowiedzi Turcy nie chcieli wpuszczać polskich przewoźników.

Prawo i Gospodarka
Dowiedz się więcej na temat: resort infrastruktury | Polskie | porozumienia | infrastruktura | resort
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »