Wojna w Ukrainie. Chiny odmówiły rosyjskim liniom lotniczym części zamiennych do samolotów
Chiny odmówiły rosyjskim liniom lotniczym sprzedaży części do samolotów - podała w czwartek agencja Reutera, powołując się rosyjskie media, cytujące przedstawiciela urzędu lotnictwa cywilnego Rosji. Wcześniej dostawy części wstrzymały Boeing i Airbus.
Zachodnie sankcje nałożone na Rosję za jej inwazję na Ukrainę uderzyły również w sektor lotniczy, a rosyjskie MSZ ostrzegało, że zagrożone jest bezpieczeństwo lotów pasażerskich - przypomina Reuters.
Przedstawiciel urzędu Rosawiacja Walerij Kudinow, cytowany m.in. przez agencję Interfax, oświadczył, że Chiny odmówiły dostarczania części samolotowych i Rosja będzie poszukiwać możliwości ich zakupu od innych krajów, takich jak Turcja i Indie.
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze
Wiele samolotów latających w rosyjskich liniach było zarejestrowanych za granicą, ale Kudinow powiedział, że po wprowadzeniu sankcji linie rejestrują je teraz w Rosji.
Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!
W czwartek w Rosji opublikowano również projekt ustawy, który sugeruje, że Moskwa chce nakazać liniom, by płaciły za leasing samolotów w rublach i zakazać im zwracania samolotów zagranicznym firmom w przypadku zerwania umów leasingu - podał Reuters.