Wyższa cena w wezwaniu na akcje spółki Ciech. „To nasza ostateczna propozycja”

Spółka należąca do Sebastiana Kulczyka - KI Chemistry podwyższa cenę w wezwaniu na Ciech do 54,25 zł za papier z 49 zł wcześniej. „To nasza ostateczna propozycja. Nie będzie kolejnego podwyższenia ceny w wezwaniu" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Kulczyk. Zgodnie z nowym harmonogramem wydłużony zostanie także termin zapisów - do 17 kwietnia

Jak podano, nowa cena zawiera premię w wysokości 43,1 proc. wobec średniej ceny akcji Ciechu na GPW ważonej wolumenem obrotu z ostatnich sześciu miesięcy poprzedzających przekazanie zawiadomienia o zamiarze ogłoszenia wezwania oraz premię w wysokości 27,3 proc. wobec średniej ceny akcji spółki z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających informację o zamiarze wezwania.

"Nie będzie kolejnego podwyższania ceny"

"54,25 zł za każdą akcję Ciech to nasza ostateczna propozycja. Nie będzie kolejnego podwyższenia ceny w wezwaniu" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Sebastian Kulczyk, właściciel Kulczyk Investments.

Reklama

ZOBACZ TAKŻE: Jak otrzymać dodatkowe 400 zł od rządu? Wystarczył jeden dokument. Sprawdź, czy się kwalifikujesz

"Grupie Ciech trudno będzie w tym roku powtórzyć wyniki wypracowane w 2022 roku, co niedawno wyraźnie zasygnalizował zarząd spółki. Jako wiodący akcjonariusz jesteśmy zdeterminowani, by wspierać spółkę w jej planach globalnego rozwoju. Strategia grupy zakłada rozwój organiczny oraz poprzez akwizycje. Ciech musi być zatem gotowy, zarówno od strony finansowej, jak i decyzyjnej, by szybko i elastycznie reagować na zmieniające się uwarunkowania i nadarzające się okazje. Dla realizacji tych celów formuła spółki niepublicznej jest optymalna" - dodał Sebastian Kulczyk.

W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs Ciechu na GPW wynosił 54,2 zł.

Więcej czasu na zapisy na sprzedaż akcji

9 marca KI Chemistry, spółka z grupy Kulczyk Investments, do której należy ponad 51 proc. akcji Ciech, ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych 25.747.857 akcji Ciechu. KI Chemistry zamierza nabyć akcje Ciechu stanowiące 48,86 proc. kapitału zakładowego spółki i tym samym zwiększyć swój udział do 100 proc.

W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na WZ Ciech, KI Chemistry zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji należących do pozostałych akcjonariuszy, a następnie wycofać akcje spółki z obrotu giełdowego.

CIECH

53,3000 -0,7000 -1,30% akt.: 22.09.2023, 17:51
  • Otwarcie 53,9000
  • Max 53,9000
  • Min 52,7000
  • Kurs odniesienia 54,0000
  • Suma wolumenu 8 418
  • Suma obrotów 447 867,4000
  • Widełki dolne 48,5500
  • Widełki górne 59,2000
Zobacz również: GRUPAAZOTY PCCROKITA POLICE

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów na akcje nastąpiło 10 marca, a zakończenie planowano na 12 kwietnia.

Zgodnie z nowym harmonogramem zapisy potrwają do 17 kwietnia. Przewiduje się, że nabycie akcji przez KI Chemistry nastąpi 20 kwietnia, a transakcja zostanie rozliczona 21 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE: Najtańsze all inclusive na wakacje 2023. Gdzie za mniej niż 3 tys. zł?

KI Chemistry ocenia, że zwiększanie konkurencyjności oraz dalszy rozwój grupy Ciech może wymagać znacznych nakładów inwestycyjnych m.in. na realizację kompleksowej transformacji technologicznej oraz energetycznej, w tym nakładów na ograniczenie emisji CO2, czy dostosowywanie działalności do rosnących obciążeń regulacyjnych obejmujących spółki publiczne. KI Chemistry ocenia, że formuła budowania wartości w oparciu o giełdę aktualnie wyczerpała się i wycofanie spółki z rynku publicznego pozwoli jej skuteczniej konkurować na rynkach globalnych w oparciu o nowy model właścicielski.

KI Chemistry została inwestorem strategicznym Ciechu w 2014 r. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ciech SA | Sebastian Kulczyk | spółka giełda | wezwanie na akcje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »