Założył wielką sieć sklepów spożywczych. Wiadomo, ile zarabia Tomasz Biernacki w Dino

Sieć sklepów Dino śmiało możemy zaliczyć do grona najważniejszych graczy na polskim rynku. Na sukces firmy, która została założona w 1999 r. przez Tomasza Biernackiego, dziś jednego z najbogatszych Polaków, niewątpliwie wpływ miało to, że dyskonty otwierane są najczęściej w mniejszych ośrodkach - miasteczkach i wsiach, gdzie konkurencja długo nie docierała. Z informacji, do których udało się dotrzeć portalowi dlahandlu.pl, dowiadujemy się, ile zarabiają członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Okazuje się, że za zasiadanie w organie kontrolnym założyciel i większościowy udziałowiec Dino nie pobiera wynagrodzenia.

Tomasz Biernacki jest w ścisłej czołówce najbogatszych Polaków. W zestawieniu przygotowanym przez magazyn "Forbes" założyciel sieci Dino znalazł się na 2. miejscu z majątkiem wycenianym na 23,62 mld zł.

Ujawniono pensje członków zarządu i rady nadzorczej Dino. Wiemy też, ile dostaje Tomasz Biernacki

Jak donosi serwis dlahandlu.pl, pod koniec ubiegłego roku w zarządzie spółki zasiadały trzy osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Izabela Biadała (dyrektor operacyjno-administracyjny) zarobiła w 2023 r. ponad 564 tys. zł brutto. Wynagrodzenie Michała Krauze, zatrudnionego na stanowisku dyrektora finansowego, wyniosło niemal dwa razy więcej - ponad 1,5 mln zł brutto. Z kolei Piotr Ścigała (dyrektor działu kontroli) zarobił ponad 1 mln zł brutto. Należy mieć na uwadze, że na podane kwoty składa się wynagrodzenie podstawowe oraz dodatkowe. 

Reklama

Jak podaje serwis, w skład rady nadzorczej Dino wchodzi pięć osób, w tym założyciel popularnej sieci sklepów, Tomasz Biernacki. Okazuje się, że z tytułu zasiadania w organie nadzorczym spółki Tomasz Biernacki nie pobrał w 2023 r. żadnego wynagrodzenia. Z kolei pozostali członkowie rady otrzymali pensje w wysokości od 82 do 99,6 tys. zł brutto

Sieć sklepów założona przez Tomasza Biernackiego ponad dwie dekady temu znalazła się na 4. miejscu zestawienia największych sieci handlowych w Polsce, opracowanego na początku stycznia br. przez "Forbes". Podkreślono, że w ubiegłym roku spółka uzyskała przychody w wysokości 19,80 mld zł. Wzrost w ujęciu rocznym wyniósł 48,2 proc. Dodano, że to największy wzrost wśród 10 największych sieci handlowych w Polsce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dino | zarobki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »