Zoo we Wrocławiu oferuje "pracę marzeń" dla opiekuna kapibar. Tego wymaga

Miłośnicy kapibar mogą podjąć się wyjątkowego zdania. Ogród zoologiczny we Wrocławiu oferuje dla wielu pracę marzeń - poszukuje młodszego opiekuna kapibar, czyli największych gryzoni żyjących na świecie. Wrocławskie zoo przypomina jednak, że czas spędzony z kapibarami to nie tylko przyjemności, ale również wiele obowiązków. W ofercie pracy podano wymagania, które kandydat na to stanowisko musi spełnić.

Kapibary podbiły serca internautów - w ostatnim czasie stały się bohaterami postów, relacji i filmików w mediach społecznościowych. Te wyjątkowe, największe żyjące gryzonie na świecie, zasłynęły z przyjaznego usposobienia do człowieka.  

Pracownicy ogrodów zoologicznych przyznają, że w ostatnim czasie odwiedzający ich goście coraz częściej pytają o zagrody z kapibarami. Tymczasem okazuje się, że wrocławskie zoo oferuje możliwość codziennego spędzania czasu z kapibarami i publikuje ofertę pracy dla opiekunów tych zwierząt.

Reklama

Opiekun kapibar poszukiwany. Zoo we Wrocławiu opublikowało wyjątkową ofertę pracy

Zoo we Wrocławiu poszukuje młodszego opiekuna kapibar. - Żeby nie było tak kolorowo, że u nas to tylko kapibary się karmi, do zadań opiekuna będzie należeć wiele innych obowiązków - informuje wrocławski ogród zoologiczny.

Wśród obowiązków wymieniono: 

  • opiekę nad powierzonymi zwierzętami, 
  • obserwację zwierząt, 
  • przygotowanie karmy i karmienie zwierząt, 
  • sprzątanie pomieszczeń i wybiegów, 
  • dbałość o wystrój obiektów i wzbogacanie środowiska dla zwierząt. 

Zoo zaznacza, że praca wykonywana jest także w godzinach popołudniowych i w dni ustawowo wolne od pracy.

Chcesz zostać opiekunem kapibar? Te wymagania musisz spełnić

Kapibary to największe współcześnie żyjące gryzonie. Charakteryzują się krępą budową ciała, posiadają dużą głowę o tępo zakończonym pysku i małych uszach. Jak podaje wrocławskie zoo, długość ciała dorosłego osobnika dochodzi do 130 cm, ogon jest krótki, szczątkowy, a wysokość w kłębie to 40-50 cm. Masa ciała waha się w granicach 40-65 kg.

W naturze gryzoń ten zamieszkuje przede wszystkim tereny Kolumbii, Wenezueli, Ekwadoru, Peru, Gujany, całej Brazylii, wschodniej Boliwii, Paragwaju, Urugwaju oraz północno-zachodniej i wschodniej Argentyny. 

Zoo we Wrocławiu opublikowało także konkretne wymagania, które musi spełnić kandydat na opiekuna zwierząt w Wydziale Ssaków Kopytnych: 

  • wykształcenie co najmniej średnie; preferowane zootechniczne, biologiczne lub weterynaryjne, 
  • dobry stan zdrowia, pozwalający na pracę fizyczną w zmiennych warunkach atmosferycznych, wymagającą jednocześnie koncentracji i odporności na stres, 
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, dyspozycyjność, 
  • doświadczenie i zamiłowanie do pracy ze zwierzętami
  • mile widziane jest posiadanie uprawnień pozwalających na obsługę sprzętu zmechanizowanego (ciągnik). 

Wymagane do podjęcia pracy są także dokumenty: podanie o przyjęcie do pracy, curriculum vitae z przebiegiem nauki i dotychczasowej pracy zawodowej, a także oświadczenie kandydata pretendującego do zajmowania się zwierzętami.

W ofercie pracy nie podano jednak proponowanego wynagrodzenia za opiekę nad tymi zwierzętami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oferta pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »