Reklama

Podsumowanie 1Q 2021 w Grupie Murapol: blisko 17-proc. wzrost sprzedaży, 12 proc. więcej przekazań oraz rozbudowana oferta o ponad 2 tys. mieszkań

W pierwszym kwartale br. Grupa Murapol podpisała 779 umów deweloperskich i przedwstępnych, wobec 666 rok wcześniej. W analizowanym okresie deweloper przekazał klientom klucze do 452 mieszkań, a także wprowadził do oferty 2 099 lokali w 11 projektach inwestycyjnych, powiększając tym samym pulę lokali postawionych do dyspozycji klientów do ponad 4 tys.

SPRZEDAŻ

W okresie od stycznia do marca 2021 roku Grupa Murapol podpisała 779 umów deweloperskich i przedwstępnych, tj. o blisko 17% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Reklama

Największym zainteresowaniem mieszkania Murapolu cieszyły się w Krakowie i Wieliczce, a także Poznaniu, gdzie nabywców znalazło kolejno 122 i 109 lokali. Znaczącą liczbę umów dot. sprzedaży mieszkań Spółka podpisała także w Łodzi - 93, Warszawie - 84, Katowicach - 68 oraz Wrocławiu - 55. Po blisko 50 umów zawartych zostało w Bydgoszczy i Toruniu.

PRZEKAZANIA

W pierwszym kwartale br. Murapol przekazał klucze do 452 lokali mieszkalnych, wobec 402 oddanych właścicielom w analogicznym okresie 2020 roku.

Najwięcej kluczy do mieszkań zostało wydanych klientom w Katowicach - 122, w Warszawie - 97, Mikołowie - 79 oraz we Wrocławiu - 70.

WPROWADZENIE DO OFERTY

W okresie od stycznia do końca marca Murapol zaoferował klientom 2099 nowych lokali wobec 1 119 rok wcześniej. Wprowadzone do sprzedaży mieszkania i apartamenty inwestycyjne powstają w 11 projektach na terenie 9 miast. Są to zarówno kolejne etapy już realizowanych przedsięwzięć deweloperskich, jak i nowe projekty. Najwięcej, bo 531 mieszkań zostało zaoferowanych mieszkańcom Poznania, w tym w ramach nowej inwestycji - Murapol Zielony Żurawiniec realizowanej przy ul. Sielawy. Na rynek Krakowa i Wieliczki trafiła pula 529 lokali mieszkalnych i inwestycyjnych realizowanych w kolejnych etapach prowadzonych w tych miastach przedsięwzięć deweloperskich. Ofertą 299 nowych mieszkań Grupa powróciła do Gdańska, gdzie rozpoczęła komercjalizację nowego przedsięwzięcia deweloperskiego - Murapol Osiedle Zdrovo realizowanego przy ul. Niepołomickiej. W Łodzi do sprzedaży trafiło kolejnych 276 lokali mieszkalnych w ramach nowego etapu Murapol Nowej Przędzalni. Zaś do dyspozycji klientów z Gliwic deweloper postawił 189 mieszkań w kolejnych dwóch budynkach tamtejszego projektu - Murapol Osiedle Parkowe powstającego przy ul. Kozielskiej. Nowe lokale pojawiły się także w warszawskiej, toruńskiej i sosnowieckiej ofercie dewelopera.

LICZBA MIESZKAŃ W BUDOWIE

Na koniec marca 2021 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 6 958 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 293,5 tys. mkw., powstających w 82 budynkach, w ramach 22 projektów na terenie 15 miast.

Największy udział w portfelu budowanych inwestycji ma Kraków z Wieliczką, gdzie powstają 1 494 lokale, dalej plasują się Poznań i Łódź z kolejno 1 137 i 858 mieszkaniami w budowie, a 691, 591 i 476 lokali realizowanych jest odpowiednio we Wrocławiu, Warszawie i Gdyni.

BANK ZIEMI

Na 31 marca 2021 r. Grupa Murapol dysponowała aktywnym bankiem ziemi o wartości ponad 645 mln zł, pod budowę ok. 18,7 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 816 tys. mkw. Nieruchomości o wartości ponad 325 mln zł netto stanowią własność Grupy oraz posiadają decyzje o pozwoleniu na budowę blisko 11 tys. mieszkań o łącznym PUM przekraczającym 462,3 tys. m kw. Pozostała część aktywnego banku ziemi
to tereny inwestycyjne objęte warunkowymi umowami przedwstępnymi, na których powstaną projekty nieruchomościowe, będące obecnie w toku postępowań pozwoleniodawczych, a zakładające budowę ponad 7,7 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej
ok. 353,7 tys. m kw. Wartość zakontraktowanych tak nieruchomości wynosi ponad 320 mln zł.

- W pierwszym kwartale bieżącego roku wypracowaliśmy lepsze wyniki we wszystkich obszarach operacyjnych w porównaniu do analogicznego okresu ub. r. Blisko 17 proc. wzrost sprzedaży i ponad 12 proc. przekazań pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Sprzyja temu także rozbudowana oferta, która dzięki wprowadzonej do sprzedaży puli "2000 mieszkań na 20-lecie", przekroczyła 4 tys. lokali na koniec pierwszego kwartału. Również nasz portfel projektów w budowie powiększył się o blisko 2,5 tys. mieszkań w porównaniu do stanu na koniec 2020 r. i obejmował blisko 7 tys. lokali. Przytoczone cyfry potwierdzają, że solidne fundamenty, wypracowany model biznesowy i know how sprawdzają się nawet w tak niepewnych czas jak obecne. Wspiera nas także oferowany produkt, którym trafiamy do najszerszego segmentu klientów kupujących mieszkania na własne potrzeby, jak również do nabywców inwestycyjnych - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

W ciągu 20 lat działalności Grupa Murapol zrealizowała 66 wieloetapowych inwestycji nieruchomościowych, w których powstały 303 budynki z 17,7 tys. lokali zamieszkałych przez ponad 53 tys. osób.

- - - - -
Grupa Murapol jest jedną z wiodących firm deweloperskich od 20 lat działającą w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. W swojej dotychczasowej działalności Murapol zrealizował 66 inwestycji, w których powstały 303 budynki z 17,7 tys. mieszkań, zamieszkałych przez ponad 53 tys. osób. Obecna mapa inwestycji Grupy obejmuje 17 miast w Polsce: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Katowice, Kraków, Łódź, Mikołów, Poznań, Siewierz, Sosnowiec, Toruń, Tychy, Warszawa, Wieliczka i Wrocław. W 2020 r. Grupa Murapol podpisała umowy deweloperskie i przedwstępne dot. 2 720 mieszkań, wobec 2 868 rok wcześniej. W pierwszym kwartale 2021 r. Murapol zawarł 779 umów deweloperskich i przedwstępnych wobec 666 w analogicznych okresie ub.r. Poza umacnianiem pozycji jednej z wiodących firm deweloperskich, firma kładzie nacisk na działalność pozabiznesową. Angażuje się w inicjatywy promujące sport zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Grupa Murapol została również wielokrotnie doceniana za swoją działalność deweloperską, otrzymując m.in. w obszarze zielonego budownictwa nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards, Housemarket Silesia Awards w kategoriach Osiedle przyjazne rodzinie oraz Osiedle mieszkaniowe. Spółka jest także laureatem konkursu Najwyższa Jakość Quality International w kategorii Produkt Najwyższej Jakości - przyznanej dla wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez Grupę Murapol. W 2020 roku zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Deweloperów Mieszkaniowych, organizowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną" oraz Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International 2021 w kategorii budownictwo wielorodzinne.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Dowiedz się więcej na temat: budownictwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »