Goodman zaczyna budowę magazynu pod Krakowem

Goodman rozpoczął budowę magazynu o wielkości 14 000 m kw. w swoim parku logistycznym pod Krakowem. Jest to pierwszy od 1,5 roku projekt spekulacyjny Goodman w Europie Centralnej. Magazyn w 27 proc. został wynajęty przez krakowską spółkę SCOT, specjalizującą się w rozwiązaniach do eksploatacji urządzeń drukujących. SCOT, który jest pierwszym najemcą w Kraków Airport Logistics Centre, wynajmie 3,500 m kw. powierzchni magazynowej i 508 m kw. powierzchni biurowej. Zakończenie budowy magazynu planowane jest na II kwartał 2011 roku.

- Umowa zawarta ze spółką SCOT jest najlepszym potwierdzeniem powracającej na rynek koniunktury. Goodman sfinansuje projekt samodzielnie, bez finansowania zewnętrznego w postaci długu, czy wsparcia ze strony partnerów kapitałowych - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor zarządzający Goodman Poland.

- Spółka SCOT wynajmie ok. 27 proc. powierzchni magazynu. Pozostała część zostanie zaoferowana innym firmom poszukującym wysokiej jakości magazynów logistycznych, wyposażonych w przyjazne środowisku rozwiązania z doskonałym dostępem do transportu i infrastruktury. Teraz odnotowujemy duże zainteresowanie inwestycją, co przełożyło się na podpisanie listów intencyjnych na ponad 31 000 m kw. Biorąc również pod uwagę wysoką jakość wykonania oraz planowaną ostateczną wielkość parku jesteśmy przekonani, że zainteresowanie inwestycją utrzyma się na wysokim poziomie - dodał dyrektor Ciesielczak.

Reklama

Pierwsze prace związane z przygotowaniem gruntu pod budowę Kraków Airport Logistics Centre, o docelowej powierzchni użytkowej 160 000 m kw., rozpoczęły się w maju br. Centrum logistyczne będzie składać się z ośmiu magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi, a na jego terenie zatrudnienie znajdzie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim. Zgodnie ze strategią grupy, przy budowie parku Goodman przywiązuje szczególną kwestię do ochrony środowiska. 25 proc. działki będą stanowić tereny zielone, a dookoła obszaru posadzonych zostanie 700 drzew. Goodman analizuje również innowacyjne rozwiązania z zakresu klimatyzacji. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skalski.

- Potrzebowaliśmy nowoczesnego zaplecza logistycznego, a jednocześnie chcieliśmy pozostać w okolicy Krakowa, gdzie koncentruje się naszą działalność. Jesteśmy zadowoleni z nawiązania współpracy z Goodman i jednocześnie pewni, że firma wybuduje magazyn spełniający nasze wymagania, co pozwoli nam skoncentrować się na naszej działalności. Goodman i Kraków Airport Logistics Centre idealnie wpasowują się w nasze potrzeby - powiedział Paweł Pernal, prezes zarządu SCOT. W nowym magazynie oraz części biurowej SCOT zatrudnionych będzie około 50 pracowników.

Kraków Airport Logistics Centre oddalony jest zaledwie o kilometr od granicy najważniejszego ośrodka handlowego w regionie jakim jest Kraków i o cztery kilometry od międzynarodowego lotniska Kraków - Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

W pierwszym etapie inwestycji budowane są główne instalacje, drogi i parkingi oraz dwa pierwsze budynki magazynowe o łącznej powierzchni 34 800 m kw.

Goodman w Polsce

W Polsce Goodman rozpoczął działalność w 2005 roku. Goodman Poland jest właścicielem i zarządzającym w pełni wynajętymi nieruchomościami we Wrocławiu i Raciborzu o powierzchni odpowiednio 26 000 m kw i 20 000 m kw. oraz parkiem logistycznym o powierzchni 58 000 m kw. w Toruniu (we wrześniu spółka rozpoczęła tam budowę drugiego magazynu dla firmy Nissin).

Kraków Airport Logistics Centre będzie największą inwestycją Goodman w Polsce. Ponad to Goodman posiada grunty pod kolejne inwestycje o łącznej powierzchni 30 ha oraz jest w trakcie zabezpieczania kolejnych działek o powierzchni ponad 50 ha.

Goodman - informacje o grupie

Goodman jest zintegrowaną grupą, działającą jako właściciel, deweloper i zarządzający powierzchniami przemysłowymi i biznesowym w Europie Kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Australii oraz regionie Azji Pacyficznej. Grupa inwestuje w parki technologiczne, przestrzenie biznesowe, biurowe, nieruchomości przemysłowe, magazyny i centra dystrybucyjne.

Grupa oferuje również szeroki portfel funduszy nieruchomości, umożliwiając inwestorom dostęp do wyspecjalizowanych usług i aktywów. Celem Goodman jest zwiększanie wartości posiadanych nieruchomości i zarządzanych funduszy, poprzez realizację nowych projektów i wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań biznesowych i inwestycyjnych.

Aktywa, którymi zarządza Grupa, to ok. 11,4 mld euro i ponad 325 nieruchomości. Goodman jest największą Grupą z sektora nieruchomości komercyjnych notowaną na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jedną z największych na świecie zarządzających specjalistycznymi funduszami. Znajomość rynku i doświadczenie lokalnych pracowników zapewniają atrakcyjne możliwości inwestycyjne oraz rozwój nieruchomości na poziomie spełniającym indywidualne potrzeby klientów.

Goodman to ponad 750 pracowników w 32 biurach w 16 krajach. Tak zbudowany zespół pozwala firmie świadczyć globalne usługi dla klientów, których firmy rozwijają się i prowadzą ekspansję międzynarodową. W Europie Goodman posiada biura w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i na Słowacji.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | nieruchomości | magazyn | kraków airport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »