Projekt noweli prawa budowlanego trafi do prac w podkomisji

Sejmowa komisja Infrastruktury powołała w środę 7-osobową podkomisję, która zajmie się projektem nowelizacji ustawy deregulującej prawo budowlane.

Celem przygotowanej w resorcie rozwoju nowelizacji jest deregulacja oraz przyspieszenie procesu inwestycyjnego i realizacji strategicznych programów rządowych, jak np. mała retencja czy walka z ASF.

Jak zaznaczył w środę w Sejmie wiceminister rozwoju Robert Nowicki, nowe prawo pozwoli na likwidację barier w rozwoju społeczeństwa cyfrowego poprzez likwidację absurdów w zakresie pozwoleń dla bankomatów, biletomatów i innych automatów do wysokości 3 metrów, czy naziemnych tarasów przydomowych do 35 mkw.

Projektowana zmiana przewiduje ponadto "pewność prawa". Chodzi o to, że po 5 latach nie będzie można uchylić decyzji o pozwoleniu na budowę lub pozwolenia na użytkowanie.

Reklama

Przepisy zaproponowane przez resort rozwoju mają też sprzyjać przyłączaniu nowych inwestycji do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Pojawią się konkretne terminy dla przedsiębiorstw na wydanie warunków przyłączenia do sieci, których przekroczenie spowoduje naliczenie kar. Ustawa wprowadzi także zakaz pobierania przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne opłat za wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »