​Startuje Fundacja 4F Pomaga

Zaczęło się od 300 sztuk gogli przekazanych dla szpitala MSWiA w Warszawie. Teraz akcja #4FPomaga to ponad 150 000 tysięcy wydawanych maseczek ochronnych dla polskiej służby zdrowia i wspólny wysiłek ponad 29 000 ludzi, których łączy jeden cel pomocy w walce z COVID-19. To jednak nie wszystko. W poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. wystartowała Fundacja 4F Pomaga.

- Misja 4F brzmi "Inspire people to start", ale tym razem to polskie szpitale zainspirowały nas do działania. Tak powstała akcja #4FPomaga. Widząc ogromne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy u wszystkich przyjaciół marki, poszliśmy krok dalej. Teraz ruszamy oficjalnie z Fundacją 4F Pomaga. Fundacja dalej wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem, ale też chce pomagać w rozwijaniu działalności edukacyjną i sportowej wśród dzieci i młodzieży później, po pandemii. Nie mówimy, tylko dalej działamy, - mówi Igor Klaja, prezes OTCF SA, do którego należy marka 4F, a teraz również członek Rady Fundacji 4F Pomaga. 

Reklama

Misją marki 4F jest inspirowanie klientów, by nie tylko zaczęli przygodę ze sportem, ale aby odnaleźli w sobie pasję do działania. Marka na różne sposoby motywuje i zachęca ludzi, żeby w tej pasji wytrwali i codziennie szli o krok dalej. Pomysł stworzenia fundacji zrodził się w obliczu obecnej pandemii koronawirusa i trudności, z jakimi każdego dnia mierzy się służba medyczna. 4F od zawsze podejmuje wyzwanie, nieważne jak wymagające. Tak jest również i teraz. 

W ramach trwającej od pierwszych dni epidemii akcji #4FPomaga, 20 proc. obrotu ze sklepu 4F.pl oraz całkowity zysk ze sprzedaży stworzonych specjalnie na potrzeby akcji koszulek cegiełek, przeznaczane jest na zakup lub produkcję odzieży ochronnej, takiej jak fartuchy, maseczki czy ochraniacze na buty dla szpitali w Polsce. 

Dodatkowo, poza zaopatrywaniem polskiej służby zdrowia w niezbędny sprzęt ochronny, fundacja 4F Pomaga rozwijać będzie również działalność edukacyjną i sportową wśród dzieci i młodzieży. Do głównych jej zadań należeć będzie m.in. 

- dostarczanie podopiecznym odzieży oraz sprzętu sportowego

- wsparcie w organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży

- udział w tworzeniu boisk i sal gimnastycznych 

- pomoc w rekonwalescencji po kontuzjach dzieci, młodzieży i osób z niepełnosprawnością. 

Fundacja 4F Pomaga to przede wszystkim ludzie. W skład wchodzą przedstawiciele świata biznesu oraz sportu, których wspólnym i nadrzędnym celem jest wspieranie różnorodnych inicjatyw - od tych nakierowanych na promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia po społeczne, jak również rozwój w tym obszarze wszystkich podopiecznych. 

Więcej na stronach https://4fpomaga.org/ oraz https://4f.com.pl/

OTCF

Spółka OTCF to polska firma, która powstała z pasji do sportu. Specjalizuje się w tworzeniu, produkcji, sprzedaży odzieży sportowej oraz akcesoriów dla konsumentów i sportu zawodowego. W swoim portfolio firma posiada marki 4F oraz Outhorn, jest też wyłącznym dystrybutorem marki Under Armour w Polsce. Ideą OTCF jest łączenie kompetencji, technologii świata sportu ze światem stylu i mody. To dzięki zaangażowaniu pracowników firmy powstają produkty, które noszą Olimpijczycy, zawodowi sportowcy, a także amatorzy oraz pasjonaci aktywności fizycznej. Strategią OTCF jest ciągły rozwój. Dlatego firma udoskonala ofertę, przygotowując nowe projekty. Rozpoczęła także ekspansję na rynki zewnętrzne. Więcej informacji na www.otcf.pl

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »