Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 1: Kłamstwo bardziej atrakcyjne od prawdy

Felietonista Interii Biznes Robert Gwiazdowski od dzisiaj w nowej odsłonie. Co wtorek o godzinie 9.00 będzie można go posłuchać! Właśnie wystartował nowy videocast: „Gwiazdowski mówi Interii”.
- Są trzy powody, dla których postanowiłem dodatkowo do pisania jeszcze „pogadać”. Pierwszy jest taki, że jest o czym. Bo mówiąc językiem młodzieży – dzieje się. Dzieje się w prawie, w gospodarce, w polityce… Aczkolwiek o polityce będę się starał „gadać” jak najmniej. Drugi powód jest taki, że ludzie coraz mniej czytają. Wszystko zaczęło się od audiobooków… No i jest trzeci powód tej „gadaniny”… Otóż, otacza nas kłamstwo – powiedział Robert Gwiazdowski, zaczynając swój pierwszy videocast.
- Otacza nas kłamstwo (…). Żeby prawda mogła obronić się przed kłamstwem, trzeba ją powtórzyć więcej niż 1000 razy, bo kłamstwo jest bardziej atrakcyjne – podkreślił we wstępie autor.
Jako temat dla pierwszego odcinka Gwiazdowski wybrał ewolucję mózgu, tłumacząc na kilku przykładach, w jaki sposób funkcjonowanie narządu wpływa na zachowania, także polityków czy ekonomistów.