Polski bank wspiera uchodźców z Ukrainy. Zwolni ich z dodatkowych kosztów przewalutowania

Bank Pekao decyduje się na zwolnienie osób posługujących się ukraińskimi kartami z dodatkowych kosztów przewalutowania, wyłączając usługę dynamicznego przewalutowania transakcji. Dzięki temu Ukraińcy będą mogli wypłacać pieniądze z bankomatów i płacić za zakupy po korzystniejszym kursie.

Prezentacja partnera

Obywatele Ukrainy zwolnieni z kosztów przewalutowania

Na początku marca informowaliśmy o tym, że Bank Pekao S.A. zaangażował się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, oferując m.in. darmowe prowadzenie konta, a także bezpłatne wykonywanie przelewów zagranicznych pomiędzy Polską a Ukrainą w obydwie strony. Korzystać z udogodnień mogą zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Ale Pekao nie ustaje w wysiłkach, by pomóc obywatelom Ukrainy.

Teraz zdecydował się pójść o krok dalej i rezygnuje z dynamicznego przeliczania walut (Dynamic Currency Conversion) w swoich bankomatach oraz terminalach POS, co w praktyce oznacza zwolnienie transakcji wykonywanych ukraińskimi kartami z dodatkowych kosztów przewalutowania.

Reklama

Przewalutowanie płatności kartą za granicą

Jak wygląda ta procedura standardowo? Za granicą możemy zapłacić w walucie obcej według kursu ustalonego przez bank, przez który wydana jest karta lub skorzystać z usługi natychmiastowego przeliczenia waluty. Ta druga opcja opiera się właśnie na usłudze dynamicznego przewalutowania transakcji, dzięki której od razu otrzymujemy informację, ile zapłacimy za zakupy w przeliczeniu na naszą walutę. Musimy jednak pamiętać, że do tych transakcji stosowany jest wyższy kurs.

Dlatego Bank Pekao, chcąc wyjść naprzeciw obywatelom Ukrainy, teraz będzie przeliczał transakcje przeprowadzane w terminalach POS oraz wypłaty ze swoich bankomatów po korzystniejszym kursie, bez dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem.

Bezpłatne konto dla Ukraińców

Ponadto bank zachęca osoby, które na czas trwania wojny pozostaną w Polsce, do założenia całkowicie bezpłatnego Konta Przekorzystnego. Dla obywateli Ukrainy zniesiona została opłata za obsługę karty do konta i wykonywanie nią wypłat gotówki w bankomatach w Polsce i za granicą. Ponadto bank nie pobiera dodatkowej prowizji ani opłaty za przewalutowanie przy transakcjach kartą do konta za granicą, są one realizowane po kursie zbliżonym do średnich kursów NBP. Do założenia konta wystarczy wylegitymować się dowolnym dokumentem identyfikującym obywatelstwo ukraińskie, na przykład paszportem.

 Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »