Niezdecydowanie dolara

Dla złotówki miniony tydzień nie zapowiadał się zbyt interesująco z powodu braku ważnych danych makroekonomicznych i kurs naszej waluty dostosowywał się do sytuacji na głównych parach walutowych.

Dla złotówki miniony tydzień nie zapowiadał się zbyt interesująco z powodu braku ważnych danych makroekonomicznych i kurs naszej waluty dostosowywał się do sytuacji na głównych parach walutowych.

Warto zaznaczyć siłę złotego wobec franka szwajcarskiego, który w czwartek był najtańszy w historii i kosztował mniej niż 2,1 PLN. Zarówno dolar, jak i euro potaniały o 1,5 proc., co świadczy o dużym zainteresowaniu polskim złotym. Za euro płacono w piątek 3,389 PLN, a dolar kosztował 2,195 PLN.

Miniony tydzień na rynku walutowym można podsumować w dwóch słowach: niezdecydowanie dolara. W poniedziałek pod wpływem dobrych danych sprzed weekendu zielony zyskiwał na wartości, by przed czwartkową decyzją ECB zawrócić w przeciwnym kierunku i przed końcem tygodnia, po danych o deficycie handlowym USA podjąć kolejną próbę odrabiania strat.

Reklama

Z kolei wobec jena tracił mocno przez cały tydzień i w piątek po południu za jednego dolara płacono 103,2 jeny czyli o ponad 2 proc. mniej niż tydzień wcześniej. Euro zareagowało wzrostami na komunikat J.C Trichet'a, który po posiedzeniu ECB wbrew oczekiwaniom sporej części rynku nie zasygnalizował możliwości obniżki kosztu kredytu w eurolandzie w najbliższym czasie z powodu zagrożenia wysoką inflacją. Kurs EURUSD kończył tydzień na wysokości ok. 1,544 czyli w okolicach poziomów sprzed tygodnia.

Łukasz Mickiewicz, Open Finance

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »