Reklama

W przyszłym tygodniu możliwe dalsze osłabienie kursu PLN

- W piątek miało miejsce niewielkie osłabienie złotego. Przyszły tydzień może przynieść dalsze osłabienie kursu naszej waluty. W średnim okresie złoty ma fundamentalne podstawy do tego, aby być notowanym na mocnych poziomach - uważają dilerzy.

- W piątek kurs złotego się lekko osłabił z racji pogorszenia sentymentu na świecie. Na tapecie były problemy fiskalne Grecji, Portuagalii, dlatego też złoty tracił - powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Bowtruczuk, diler walutowy z Bre Banku.

Grecja przygotowuje się do aktywowania planu pomocy finansowej UE/MFW, jeśli będzie to konieczne, ale to nie oznacza, że kraj jest bankrutem - poinformował w piątek premier Grecji George Papandreou w parlamencie. Grecja, chcąc uniknąć wstrząsu w strefie euro z powodu jej kryzysu finansowego, zwróciła się w czwartek do partnerów z UE i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w sprawie rozpoczęcia formalnych konsultacji dotyczących pakietu ratunkowego o wartości 40-45 mld euro.

Reklama

- W przyszłym tygodniu, w krótkim terminie, spodziewałbym się kontynuacji tego osłabienia, do którego sygnał dał także ostatnio Narodowy Bank Polski, choć nie sądzimy, aby wkroczył ponownie na tych poziomach. Średnioterminowo złoty pozostanie mocny z uwagi na silne fundamenty - dodał Bowtruczuk.

W ubiegły piątek źródła rynkowe poinformowały, że Narodowy Bank Polski interweniował na rynku walutowym w celu osłabienia złotego. Narodowy Bank Polski wydał komunikat, w którym poinformował, że dokonał zakupu pewnej ilości walut obcych po korzystnym kursie.

- - - - -

- Rynek krajowych obligacji był dziś mocniejszy, ale to nie zmienia ogólnego obrazu pozostawania w konsolidacji, która ma miejsce od kilku tygodni. Ten dzień niczego nie przesądza - powiedział w rozmowie z PAP Błażej Wajszczuk, diler obligacji z Fortis Banku.

- Jesteśmy na potężnym wsparciu 5,50 na dziesięciu latach, ciężko będzie to pokonać. Czekamy na jakieś fundamentalne rozstrzygnięcia, być może dotyczące Grecji, być może jakieś twarde dane makroekonomiczne. Przyszłotygodniowa aukcja nie wydaje się w tej chwili krytyczna dla rynku - dodał.

Resort finansów 21 kwietnia zaoferuje obligacje PS0415 o wartości 2-3 mld zł.

     piątek piątek czwartek
     16.30  9.20  16.30
EUR/PLN 3,8698 3,8663  3,8581
USD/PLN 2,8587 2,8577  2,8450
EUR/USD 1,3527 1,3526  1,3555
OK0712  4,42  4,38   4,39
PS0415  5,02  5,04   5,04
DS1019  5,51  5,52   5,54

Sprawdź bieżące notowania walut na naszych

stronach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »