Fundusz Europejskiej Rady ds. Innowacji podpisał umowę o dofinansowanie Pipes.One

Pipes.One opracowała rewolucyjną inicjatywę, która ma na celu rozwiązanie problemów wynikających w trakcie tradycyjnego układania rurociągów polimer, na skutek dużego zużycia energii elektrycznej, spowolnienia wykonywania projektów, przedostawania się emisji CO2 do atmosfery oraz wysokiego poziomu wydatków kapitałowych.

Umowa z EIC pozwoli Pipes.One promować technologię mobilnego układania rur na całym świecie.

Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Europejskiej Rady ds. Innowacji firma przetestowała oraz przeszła certyfikację unikalnej mobilnej maszyny do produkcji bezciśnieniowych rur polimer o średnicy od 600 mm do 2000 mm bezpośrednio na placu budowy.

Dla firm budowlanych na całym świecie mobilne maszyny do produkcji rur mogą stać się podstawową metodą układania rurociągów, podobnie do mobilnych wytwórni betonu czy asfaltu.

O Pipes.One

Grupa Pipes.One złożona jest ze spółki macierzystej Pipes.One Mobile Equipment Limited (Irlandia) oraz dwóch spółek córek: Firmy Prywatnej “Dominion" (Ukraina) oraz Pipes.One Base Plant (Polska). Obecnie Pipes.One pozyskuje finansowanie w wysokości 2 000 000 EUR, w tym 800 000 EUR od EICF.

O EICF

Fundusz Europejskiej Rady ds. Innowacji to przełomowa inicjatywa Komisji Europejskiej: inwestuje w firmy z dowolnych sektorów w dziedzinie zaawansowanych technologii we wszystkich państwach UE i państwach stowarzyszonych w ramach programu "Horyzont Europa". Zapewnia on model finansowania mieszanego EIC Accelerator.

Fundusz ma za zadanie wypełnienie istotnej luki w finansowaniu, a jego głównym celem jest wsparcie przedsiębiorstw dysponujących przełomowymi technologiami, przyciągnięcie uczestników rynku, uwspólniających ryzyko poprzez budowę dużej sieci podmiotów wnoszących kapitał i partnerów strategicznych odpowiednich do współinwestowania i monitorowania finansowania.

Fundusz zwraca szczególną uwagę na umacnianie pozycji i wspierania kobiet-przedsiębiorców oraz sprzyja zmniejszeniu przepaści innowacyjnej między krajami UE.

artykuł sponsorowany
.
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »