Ile kosztują korepetycje dla dziecka? Ten przedmiot jest najdroższy

Nowy rok szkolny wiąże się nie tylko z koniecznością zakupu wyprawki szkolnej, ale i znalezienia korepetytorów dla dzieci. Jak wynika z badania instytutu IBRiS dla Santander Consumer Banku, w nowym roku szkolnym aż 55 proc. rodziców wyraża chęć opłacania korepetycji dla swoich dzieci. Jaka jest średnia cena korepetycji dla uczniów?

Coraz więcej dzieci korzysta z korepetycji

Badania przeprowadzone na nowy rok szkolny 2023/2024 pokazały, że ponad połowa rodziców chce wysłać swoje dziecko na korepetycje. Wśród najpopularniejszych płatnych zajęć znalazły się korepetycje z:

  •       języka obcego (83 proc.),
  •       matematyki (57 proc.),
  •       fizyki (16 proc.),
  •       języka polskiego (9 proc.),
  •       chemii (6 proc.).

Z badania zrealizowanego na zlecenie Santander Consumer Banku “Polaków Portfel Własny: edukacja przyszłości" wynika również, że w ubiegłym roku szkolnym aż 33 proc. wydało na edukację jednego dziecka ponad 11 tys. zł, 21 proc. rodziców przeznaczyło na ten sam cel od 7001 do 9000 zł, a 18 proc. rodziców wydało na edukację swojego dziecka nie więcej niż 5 tys. zł.

Masz wpływ na przyszłość serwisu Interia Biznes. Czekamy na Twój głos!  >>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Reklama

Od czego zależy cena korepetycji?

Cena korepetycji zależna jest przede wszystkim od lokalizacji. W większych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków za korepetycje zapłacimy więcej niż w mniejszych miejscowościach. Ogromne znaczenie przy ustalaniu ceny ma również doświadczenie korepetytora i poziom nauczania.

Najmniej zapłacimy za korepetycje udzielane np. przez studentów lub licealistów dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej, zaś najwięcej zapłacimy za korepetycje u doświadczonych nauczycieli, którzy zajmują się przygotowaniem uczniów do egzaminu ósmoklasisty, matury, egzaminów na studiach czy uzyskania certyfikatów językowych.  

Na cenę wpływać może także forma prowadzenia korepetycji - online lub stacjonarnie, choć w tym przypadku nie ma reguły, ponieważ niekiedy za korepetycje zdalne z nauczycielem o dużym doświadczeniu zapłacimy więcej niż za korepetycje z nauczycielem z mniejszym doświadczeniem z dojazdem do domu.

Ile kosztują korepetycje z matematyki 2023/2024?

Cena za 1 godzinę (60 minut) korepetycji z matematyki rozpoczyna się już od 30 zł w przypadku mniej doświadczonych nauczycieli i niższego poziomu nauczania. Za poziom rozszerzony, przygotowanie np. do matury lub egzaminu z matematyki wyższej na studiach, zapłacimy nawet od 100 do 400 zł za 1 godzinę lekcji.

Korepetycje z j. polskiego 2023/2024

Ceny korepetycji z języka polskiego przedstawiają się podobnie, co dodatkowe lekcje z matematyki. Za godzinne korepetycje z polskiego zapłacimy od 30 do 350 zł, w zależności od poziomu nauczania i doświadczenia korepetytora.

Ile kosztują zajęcia dodatkowe z języków obcych w 2023?

Największym zainteresowaniem cieszą się korepetycje z języka angielskiego, których koszt wynosi od 20 do nawet 300 zł za godzinę nauki. Ceny za korepetycje z innych języków obcych przedstawiają się natomiast następująco:

  •       j. francuski - od 30 do 150 zł,
  •       j. niemiecki - od 25 zł do 230 zł,
  •       j. włoski - od 20 zł do 170 zł,
  •       j. hiszpański -  od 25 zł do 160 zł.

Przy czym najmniej zapłacimy za lekcje konwersacyjne, czyli zajęcia, na których głównie rozmawiamy z nauczycielem i ćwiczymy umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Za przygotowanie do egzaminu czy certyfikatu zapłacimy o wiele więcej.

Cena korepetycji z przedmiotów ścisłych w 2023

Korepetycje z przedmiotów ścisłych bez wątpienia należą do tych najdroższych. Za zajęcia dodatkowe z fizyki zapłacimy od 25 do 350 zł, za lekcje z chemii od 20 do 350 zł, z kolei za korepetycje z biologii od 25 do nawet 400 zł za jedną godzinę lekcji.

WG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: korepetycje | szkoła | wykształcenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »