IBM Polska otworzył w Krakowie Centrum Innowacji w Biznesie
IBM otworzył w Krakowie Centrum Innowacji w Biznesie, powołane m.in. dla wsparcia rozwoju IT i nowatorskich umiejętności biznesowych w regionie. Nowe centrum udostępni technologie IBM oraz wiedzę ekspertów tej firmy by pomóc polskim przedsiębiorcom wykorzystać możliwości infrastruktury cyfrowej w kluczowych rozwijających się sektorach gospodarki takich jak bankowość, służba zdrowia, sektor publiczny, energetyczny i telekomunikacyjny.
Krakowskie Centrum Innowacji w Biznesie zapewni klientom, partnerom biznesowym, niezależnym sprzedawcom oprogramowania (ISVs), profesjonalistom IT i społeczności akademickiej dostęp do szkoleń, usług konsultingowych, szerokiej infrastruktury technicznej oraz wsparcia przy podejmowaniu biznesowych wyzwań i dostarczaniu nowych technologii na rynek.
Centrum umożliwi swoim klientom i partnerom biznesowym dostęp do całego portfolio oprogramowania IBM, co pomoże zademonstrować innowacyjne technologie i przetestować nowe rozwiązania dla powstających dziedzin IT, takich jak infrastruktura dynamiczna, narzędzia do analizy biznesowej oraz cloud computing. Kompetencje nowo powstałego Centrum obejmować będą: zarządzanie bezpieczeństwem, usługami i zasobami (IBM Tivoli), zarządzanie procesami biznesowymi, infrastrukturą aplikacji oraz transakcji (IBM WebSphere), narzędzia do zarządzania danymi oraz administrowania baz danych przez IBM Information Management i narzędzia integracji IBM Rational.
- Kraków od lat stawia na innowacyjność, na krakowskich uczelniach rozwijana jest zaawansowana wiedza techniczna" - powiedziała Anna Sieńko, dyrektor generalna IBM Polska. - IBM w 2005 r. otworzył Laboratorium Oprogramowania w Krakowie - nowe centrum jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej współpracy z Krakowem w zakresie budowy lokalnej społeczności informacyjnej.
Centrum jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem IBM w regionie Europy Środkowej i Wschodniej łączącym rolę tradycyjnego Centrum Innowacji IBM dla partnerów biznesowych i środowisk akademickich z funkcją Executive Briefing Center, oferującą szczegółowe briefingi dla menedżerów w zakresie wykorzystania nowych technologii dla osiągnięcia ich celów biznesowych, jak również IBM Technology Exploration Center, które umożliwia klientom zapoznanie się i wypróbowanie technologii i rozwiązań IBM.
Przez dedykowane briefingi i warsztaty, klienci i partnerzy biznesowi zyskają dogłębną wiedzę na temat rozwiązań i technologii IBM, a także będą mogli spotkać się z ekspertami bezpośrednio zaangażowanymi w budowę tych rozwiązań. Dodatkowo klienci uzyskają możliwość udziału w e-briefingach, które składają się z profesjonalnej konferencji telefonicznej oraz wideo-konferencji.
- Powstanie centrum jest ważnym krokiem w dostarczaniu Polsce mądrzejszych rozwiązań, które pomogą usprawnić infrastrukturę w kluczowych sektorach przemysłu - powiedział Eric van der Schilden, dyrektor Laboratorium Oprogramowania IBM w Krakowie. - Centrum zapewni klientom najlepszy dostęp do wiedzy i wiodących technologii IBM, by przyspieszyć wzrost w ich biznesie.
Od początku 2008 roku ponad 380 nowych polskich firm zostało partnerami biznesowymi IBM. Dzisiaj, do partnerskiej społeczności IBM zalicza się ponad 1600 polskich sprzedawców, integratorów rozwiązań i niezależnych sprzedawców oprogramowania. Krakowskie Centrum dołącza do światowej grupy 11 centrów Executive Briefing oraz 48 Centrów Innowacji IBM, które asystowały w 2008 roku ponad 22 000 partnerom biznesowym w szkoleniach, seminariach i konsultacjach, głównie na temat obniżania kosztów utrzymania infrastruktury IT, wykorzystania nowych narzędzi IT i skrócenia czas wprowadzenia na rynek nowych produktów.
- Otwarcie w Krakowie Centrum Innowacji w Biznesie postrzegamy jako szansę na wymianę doświadczeń związanych z technologiami IBM. Będzie to również miejsce, w którym będziemy mogli wspólnie z IBM pracować nad stworzeniem rozwiązań dedykowanych dla naszych klientów, szczególnie z sektora energetycznego, ze względu na ogromną potrzebę budowy inteligentnych sieci przesyłowych, jaką widzimy w Polsce - powiedział Andrzej Szopa, wiceprezes oraz dyrektor generalny (sektor utilities) w spółce Winuel.
Dodatkowo do Centrum Innowacji w Biznesie firma dostarczy także istotne zasoby IT przez IBM developerWorks, największą i najczęściej odwiedzaną stronę do zdobycia umiejętności technologicznych. W 2009 r. ponad 23 000 polskich profesjonalistów IT używało developerWorks, uzyskując dostęp do kodu i narzędzi software, standardów IT, najlepszych praktyk w technologiach IBM i otwartych standardach software, Linux, Java, XML oraz cloud computing.
KM