Ile zarobi gen. Szymczyk w nowej pracy? Może zapomnieć o pensji komendanta

Generał Jarosław Szymczyk znalazł nową posadę w radzie nadzorczej Piasta Gliwice. Na jakie zarobki będzie mógł liczyć? To niewielka pensja w porównaniu z tym, ile zarabiał na stanowisku komendanta głównego policji.

W grudniu 2023 roku gen. Jarosław Szymczyk został odwołany ze stanowiska komendanta głównego policji. W ostatnich dniach znalazł zatrudnienie w klubie piłkarskim występującym w Ekstraklasie. Zarobi jednak znacznie mniej.

Z policji do klubu piłkarskiego

O gen. Szymczyku głośno zrobiło się po wybuchu granatnika, do którego doszło w gabinecie byłego komendanta. Ten trafił w ręce ówczesnego szefa polskiej policji po wizycie generała w Ukrainie. Później okazało się, że granatnik, który miał być przerobiony na głośnik, był uzbrojony w pocisk i to on spowodował eksplozję.

Reklama

Po wyborach parlamentarnych w grudniu 2023 roku gen. Szymczyk został odwołany ze stanowiska komendanta głównego policji, a w ostatnich tygodniach znalazł jednak nowe zajęcie. Gliwicki Klub Sportowy "Piast" S.A. w komunikacie podał, że do rady nadzorczej spółki powołał go mniejszościowy akcjonariusz, Zbigniew Kałuża. 

Piast w kryzysie finansowym

Szymczyk miał zostać wybrany do rady nadzorczej w związku z trudną sytuacją finansową klubu. 

"Miasto Gliwice wskazało trzech członków RN. Są to: Agnieszka Dylewska, skarbniczka miasta, Agnieszka Leszczyńska, naczelniczka wydziału nadzoru właścicielskiego i Marcin Szeliga, radca prawny. Mniejszościowy akcjonariusz - Zbigniew Kałuża - wskazał do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka" - pisze Katarzyna Kuczyńska-Budka, prezydent miasta Gliwice na swoim Facebooku.

Prezydent Gliwic dodaje, że potrzebne są działania, które poprawią sytuację finansową Piasta, "by klub znowu mógł osiągać dobre wyniki, które cieszyć będą kibiców". Według informacji "Dziennika Zachodniego" Piast Gliwice jest obecnie zadłużony na 13,5 mln zł. 

Ile zarobi Szymczyk w Piaście?

Średnie uposażenie komendanta głównego policji w 2023 roku wynosiło blisko 18 tys. zł netto. Mówimy zatem o kwocie brutto na poziomie ponad 25 tys. zł. Z oświadczenia majątkowego gen. Szymczyka wynika, że tylko w 2022 roku zarobił on niemal 400 tys. zł brutto, bo jego pensja obejmowała także nagrody, premię i choćby trzynastkę. Komendant otrzymał też sowitą odprawę po odejściu ze swojego stanowiska. Business Insider wyliczał, że mógł on otrzymać łącznie ponad 160 tys. zł. 

Były szef policji może liczyć również na wysoką emeryturę. Po latach pracy na tym stanowisku jego świadczenie wyniesie ok. 20 tys. zł brutto. 

Znacznie niższe będzie jego wynagrodzenie na nowym stanowisku. Portal money.pl, powołując się na informacje z Urzędu Miejskiego w Gliwicach, podaje, że członek rady nadzorczej w klubie PKO BP Ekstraklasy otrzymuje 3302,84 zł brutto. Dokładnie tyle zarobi Jarosław Szymczyk w Piaście Gliwice. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Szymczyk | zarobki | rada nadzorcza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »