Reklama

Braster podpisał umowę z dystrybutorem i rozpocznie pilotaż w Wielkiej Brytanii

Producent unikalnego w skali świata urządzenia do samodzielnego badania piersi podpisał umowę, na mocy której rozpocznie pilotaż Systemu BRASTER na jednym z największych rozwiniętych rynków pod względem zachorowalności na raka piersi. Elementem umowy jest przeprowadzenie pilotażu profesjonalnego, medycznego i technicznego, co pozwoli na dokładne zapoznanie i przetestowanie urządzenia i systemu telemedycznego Braster wśród brytyjskich klinik medycznych jak i pacjentek.

Rozpoczęcie pilotażu technicznego, profesjonalnego oraz medycznego w Wielkiej Brytanii planowane jest na pierwsze półrocze 2018 r. System Braster zostanie przetestowany przez lekarzy, personel medyczny oraz pacjentki, czyli potencjalne konsumentki. Pilotaż medyczny będzie przeprowadzony w kilku uznanych klinikach medycznych na terenie Anglii. Partnerem, z którym Braster podpisał umowę jest firma Advanced Cancer Diagnostics Ltd. z siedzibą w Londynie, która oferuje swoim klientom laboratoryjne testy krwi umożliwiające wykrycie nowotworów. Firma nieustannie rozbudowuje swoje portfolio o nowe produkty i dostarcza gotowe rozwiązania dla pacjentów, prywatnych klinik oraz lekarzy.

Reklama

- Na początku przyszłego roku planujemy rozpocząć pilotaż systemu Braster na bardzo ważnym dla nas rynku zagranicznym. Jest on trzecim rozwiniętym rynkiem po Niemczech i Francji, pomijając USA, gdzie odnotowuje się największą liczbę zachorowań na chorobę nowotworową piersi. Jednocześnie świadomość zagrożenia raka piersi w tym kraju jest bardzo wysoka. Liczymy, że nasza współpraca z Advance Cancer Diagnostics będzie na tyle efektywna, że w pierwszym półroczu 2018 r. będziemy mogli rozpocząć już sprzedaż urządzenia na brytyjskim rynku - tłumaczy Marcin Halicki, prezes zarządu BRASTER SA.

Docelowe rozpoczęcie sprzedaży urządzenia na rynku brytyjskim planowane jest w pierwszej połowie 2018 r. Rolą dystrybutora będzie również przeprowadzenie kampanii marketingowej przed wprowadzeniem produktu na rynek.

Wielka Brytania jest następnym po Irlandii, Japonii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich rynkiem zagranicznym, na którym zadebiutuje System Braster. Spółka prowadzi nieustannie działania, które zmierzają do wejścia w najbliższym czasie na kolejne rynki zagraniczne. Rozmowy w sprawie sprzedaży lub pilotażu systemu Braster toczą się na wielu rynkach na całym świecie. Aktualnie Braster jest w bieżącym kontakcie z potencjalnymi partnerami z ZEA, Chin, Indii, Argentyny, RPA, Iranu, Malezji i Arabii Saudyjskiej.

Opr. MD

Dowiedz się więcej na temat: Braster

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »