Coal Energy chce pozyskać z oferty do 130 mln USD

Coal Energy, ukraiński producent węgla, zamierza pozyskać z oferty publicznej do 130 mln USD - wynika z prospektu emisyjnego spółki. Zapisy na akcje Coal Energy będą przyjmowane od 18 do 21 lipca.

Coal Energy, ukraiński producent węgla, zamierza pozyskać z oferty publicznej do 130 mln USD - wynika z prospektu emisyjnego spółki. Zapisy na akcje Coal Energy będą przyjmowane od 18 do 21 lipca.

Oferta Coal Energy obejmować będzie do 11.252.780 nowych akcji. Jeśli wszystkie akcje zostaną objęte, stanowić będą do 25 proc. w kapitale zakładowym spółki.

Oferta obejmuje ofertę publiczną w Polsce dla inwestorów detalicznych i inwestorów instytucjonalnych oraz ofertę niepubliczną dla inwestorów instytucjonalnych w określonych jurysdykcjach poza USA i Polską.

Cena maksymalna została ustalona na 32 zł. Spółka chce pozyskać z oferty do 130 mln USD, czyli około 125 mln USD netto.

Około 62 mln USD Coal Energy zamierza przeznaczyć na sfinansowanie pierwszego etapu pięcioletniego programu rozwoju szacowanego na 287 mln USD, w tym na rozwój istniejących kopalń, zakładów utylizacji zwałowisk i zakładów wzbogacania węgla. Spółka część środków chce też wydać na pozyskanie nowych koncesji, o które złożyła już wnioski.

Reklama

"Dzięki tym spodziewanym zakupom grupa planuje zwiększyć posiadane przez siebie rezerwy o 286,9 mln ton węgla, licząc zgodnie z ukraińską metodologią szacowania rezerw. Dokładna kwota wpływów netto, która zostanie wykorzystana na zakup nowych koncesji zależeć będzie od ceny zakupu ustalonej przez rząd ukraiński" - napisano w prospekcie.

Coal Energy planuje także częściowo spłacić zaciągnięte kredyty i inne zobowiązania finansowe, zwiększyć kapitał obrotowy i sfinansować inne projekty rozwojowe.

Proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych odbędzie się od 13 do 15 lipca 2011 r. do godziny 16 czasu środkowoeuropejskiego (CET). Zapisy od inwestorów detalicznych oraz inwestorów instytucjonalnych będą przyjmowane od 18 do 21 lipca 2011 r. Około 25 lipca planowany jest przydział akcji, a debiut spółki na GPW planowany jest na 4 sierpnia lub około tej daty.

Głównym menadżerem oferty jest Dragon Capital, a oferującym DM BZ WBK.

Po 9 miesiącach roku finansowego 2010/11 spółka miała 109,2 mln USD przychodów, 36,3 mln USD zysku operacyjnego, 40,4 mln USD EBITDA i 29,6 mln USD zysku netto. W analogicznym okresie rok wcześnej przychody wynosiły 38,6 mln USD, EBIT 7,8 mln USD, EBITDA 9 mln USD, a zysk netto 3,3 mln USD.

Coal Energy to trzeci pod względem zasobów surowca (według stanu na koniec 2010 r.) i siódmy pod względem wielkości produkcji prywatny producent węgla kamiennego na Ukrainie. Należące do Coal Energy zasoby węgla kamiennego znajdują się na terenie Donbasu, największego na Ukrainie zagłębia węglowego.

Licząc zgodnie z metodologią ukraińską, Coal Energy posiada 306,74 mln ton rezerw węgla objętych koncesjami, z czego 204,8 mln t stanowią bilansowe rezerwy węgla, a 101,9 mln ton rezerwy pozabilansowe. Oprócz powyższych rezerw grupa zakończyła już poszukiwania geologiczne, złożyła stosowne wnioski i planuje uzyskać nowe koncesje na 286,9 mln ton dodatkowych rezerw, w tym 197,3 mln ton rezerw bilansowych i 89,6 mln ton rezerw pozabilansowych.

W ciągu 9 miesięcy roku obrotowego 2011 grupa wyprodukowała 727 tys. ton węgla zbywalnego w porównaniu z 353 tys. t w analogicznym okresie rok wcześniej.

Grupa planuje osiągnąć wielkość produkcji na poziomie 980 tys. ton węgla zbywalnego w roku obrotowym 2011 i spodziewa się wzrostu produkcji do 4,8 mln ton węgla zbywalnego rocznie do końca roku obrotowego 2016. Utylizacja zwałowisk ma wygenerować łącznie 822 tys. ton ekwiwalentu CO2 w jednostkach ERU w okresie 2011-2017.

Harmonogram oferty publicznej akcji Coal Energy

Publiczna oferta Coal Energy obejmuje do 11.252.780 akcji. Maksymalna cena akcji wynosi 32 zł. Spółka chce pozyskać z oferty do 130 mln USD, czyli około 125 mln USD netto.

13 lipca - początek budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych;

15 lipca, do godz. 16.00 - koniec budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych;

15 lipca lub około tej daty - ustalenie ostatecznej ceny akcji w ofercie;

18 lipca - początek przyjmowania zapisów na akcje spółki w transzy inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych;

21 lipca - koniec przyjmowania zapisów na akcje spółki w transzy inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych;

25 lipca lub około tej daty - przydział akcji;

4 sierpnia lub około tej daty - planowany debiut spółki na warszawskiej giełdzie.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW i NewConnect na stronach Biznes INTERIA.PL

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »