GetBack nie wypłacił odsetek od obligacji GB21019

GetBack nie przekazał odsetek od notowanych na Catalyst obligacji GB21019 o wartości 16,3 mln zł - poinformował serwis Obligacje.pl

Serwis podał, że termin wypłaty kuponu przypadał w niedzielę 22 kwietnia, co oznacza, że środki powinny się znaleźć na rachunku Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w poniedziałek. Do godz. 14 jednak ich nie było. Dariusz Marszałek z KDPW, cytowany przez serwis, poinformował, że KDPW wysłał do spółki pismo z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Kwartalne odsetki od wartych 16,3 mln zł obligacji, które GetBack powinien był wypłacić, to około 230 tys. zł. Niewypłacenie kuponu daje właścicielom serii N prawo do postawienia długu w stan wymagalności na mocy ustawy o obligacjach.

Reklama

Serwis podał, że papiery GB21019 to pierwsza seria wśród notowanego na Catalyst długu GetBacku, która nie została obsłużona w terminie.

W ubiegłym tygodniu GetBack nie wykupił od Quercusa obligacji o wartości 5,5 mln zł.

Obligacje. pl szacuje, że wartość obligacji GetBacku to obecnie ok. 1,7-1,9 mld zł, z czego ponad 1 mld zł mógł trafić do portfeli indywidualnych nabywców, w tym prawie 200 mln zł w ramach publicznych emisji obligacji.

- Na podstawie wiedzy o wielkości średnich zapisów na obligacje w emisjach publicznych (ok. 200 tys. zł) możemy oszacować liczbę inwestorów indywidualnych posiadających obligacje GetBacku na co najmniej 5 tys. Jeśli jednak kwota średniego zapisu byłaby niższa i wyniosła w granicach 50 tys. zł (w publicznej emisji obligacji GetBacku przeprowadzonej w lutym średnia wartość zapisu wyniosła 56 tys. zł), wówczas liczba inwestorów indywidualnych wzrosłaby do 20 tys., ale prawdopodobnie nie jest to więcej niż 30 tys., a najbardziej prawdopodobna wartość to kilkanaście tysięcy inwestorów, nie licząc tych, którzy inwestowali w fundusze wierzytelności zarządzane przez GetBack. Tych także może być kilka tysięcy - poinformował Emil Szweda z serwisu Obligacje. pl.

Pobierz za darmo program PIT 2017

PAP
Dowiedz się więcej na temat: GetBack | Catalyst | obligacje | odsetki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »