Reklama

KNF wyraziła zgodę na objęcie przez Michała Krupińskiego funkcji prezesa Pekao SA

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła we wtorek zgodę na objęcie przez Michała Krupińskiego funkcji prezesa Banku Pekao SA - poinformowała KNF w komunikacie.

Krupiński od czerwca br., decyzją rady nadzorczej Pekao SA, pełnił funkcję wiceprezesa Pekao SA, kierującego pracami zarządu. Fotel prezesa miał objąć dopiero po uzyskaniu zgody KNF.

Reklama

Zastąpił odwołanego przez radę nadzorczą Pekao SA z funkcji prezesa Luigiego Lovaglio.

Michał Krupiński w styczniu 2016 r. został wybrany przez radę nadzorczą PZU na prezesa spółki. Piastował tę funkcję do marca br., kiedy to został odwołany przez radę nadzorczą.

Wcześniej, w latach 2006-2008, był m.in. wiceministrem skarbu.

- - - - -

Zgoda KNF na objęcie przez Bogusława Białowąsa funkcji prezesa BOŚ

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na objęcie przez Bogusława Białowąsa funkcji prezesa Banku Ochrony Środowiska SA - poinformowała KNF we wtorek w komunikacie.

We wrześniu br. rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska podjęła uchwałę o powierzeniu Bogusławowi Białowąsowi pełnienia obowiązków prezesa zarządu banku.

Białowąs, jak informuje na stronie internetowej BOŚ, to ekonomista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej, który "posiada ponad 25-letnie doświadczenie w bankowości".

M.in. w latach 1995-2010 organizował i nadzorował działanie komórek kredytów trudnych m.in. w Banku Gospodarstwa Krajowego, Bud-Banku, Prosper Banku, spółce Kredyt Trade (Grupa Kredyt Banku). Z kolei w 2002 r. związał się z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w którym nadzorował politykę restrukturyzacyjną i windykacyjną, a od 2010 roku odpowiadał ze strony BGK za projektowanie i wdrażanie rządowych programów mieszkaniowych.

Przed Białowąsem, od czerwca br., czasowo obowiązki prezesa pełnił oddelegowany członek rady nadzorczej Emil Ślązak. Wcześniej przez kilkanaście miesięcy (od marca 2016 roku) pracami zarządu BOŚ kierował Stanisław Kluza, były minister finansów i pierwszy przewodniczący KNF (w latach 2006-11).

BOŚ istnieje od 1991 roku i specjalizuje się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Akcje banku od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Sprawdź bieżące notowania Pekao i BOŚ na stronach BIZNES INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: Bank Pekao | KNF | Michał Krupiński | pekao sa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »