Reklama

Oferta publiczna Bowimu odbędzie się w marcu 2012 r.

Bowim, dystrybutor wyrobów hutniczych, przesunął ofertę publiczną akcji na marzec 2012 roku.Powodem zmiany terminów jest niekorzystna sytuacja na rynkach finansowych oraz duża zmienność kursów akcji na GPW - podała spółka w komunikacie aktualizującym do prospektu emisyjnego.

W sumie oferta ma objąć 3 mln akcji, w tym 1,1 mln nowych papierów serii G i 1,9 mln akcji sprzedawanych, serii D, należących do jednego z akcjonariuszy, Supernova Fund.

Przedział cenowy, w którym przyjmowane będą deklaracje nabycia w procesie book-buildingu, wynosi od 9 zł do 11 zł za papier.

Bowim chce pozyskać z emisji nowych akcji 11,3 mln zł netto.

Oferującym jest Dom Maklerski IDM.

Bowim jest jednym z liderów na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest dystrybucja wyrobów hutniczych, w tym blach, kształtowników, prętów i rur. Dystrybucja produktów odbywa się poprzez własną sieć sprzedaży. W skład sieci dystrybucji wchodzi centrum logistyczno - dystrybucyjne w Sosnowcu oraz dziewięć oddziałów handlowych.

Reklama

Spółka zajmuje się również produkcją prefabrykatów zbrojeniowych oraz serwisem blach. Oferuje także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego oraz usługi transportowe towarów zakupionych przez kontrahentów.

Nowy harmonogram oferty publicznej spółki Bowim

16-20 marca 2012 r., do godz. 16.00 - book building;

21 marca - planowane podanie do publicznej wiadomości ostatecznej ceny oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach;

22-26 marca - przyjmowanie podstawowych zapisów na akcje;

26 marca - zamknięcie publicznej subskrypcji w przypadku nie przeprowadzania zapisów dodatkowych;

27 marca - podanie do publicznej wiadomości informacji o liczbie akcji oferowanych, na które będzie można składać zapisy w ramach zapisów dodatkowych;

28-29 marca - przyjmowanie dodatkowych zapisów na akcje;

29 marca - zamknięcie publicznej subskrypcji w przypadku przeprowadzania zapisów dodatkowych;

do 6 dni roboczych po dniu zamknięcia subskrypcji publicznej - planowany przydział akcji.

Dowiedz się więcej na temat: IPO | Bowim S.A. | Akcji | rynek pierwotny | marca | prospekt emisyjny | R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »