Reklama

Pierwszy inwestor finansowy w akcjonariacie Marka S.A.

AgioFunds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, które zarządza AGIO Market Neutral Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, jest w akcjonariacie firmy pożyczkowej Marka S.A. Obecnie fundusz posiada 6,24 proc. udziału w kapitale zakładowym i 5,2 proc. udziału w głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Notowana na NewConnect firma pożyczkowa otrzymała w dniu 21 kwietnia 2015 r. zawiadomienie o przekroczeniu progu 5 proc. udziału w głosach na Walnym Zgromadzeniu. Obecnie AGIO Market Neutral Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez AgioFunds TFI, posiada 251 800 akcji Spółki.

- Bardzo cieszymy się z zaangażowania w akcje naszej Spółki profesjonalnego i szanowanego towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Jego decyzja o wejściu do akcjonariatu pokazuje, że zmiany jakie zaszły w naszej Spółce oraz realizowana strategia znajdują uznanie rynku, a potencjał rozwoju naszej spółki jest bardzo duży - powiedział Jarosław Konopka, Prezes Zarządu Marka S.A.

Reklama

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych nie wykluczyło dalszego zwiększania stanu zaangażowania w Spółkę.

W 2014 roku Marka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 17,6 mln zł oraz zysk netto na poziomie 2,7 mln zł. Na 2015 r. Zarząd prognozuje przychody w wysokości 24,5 mln zł i 3,5 mln zł zysku netto.

Spółka notowana jest na NewConnect oraz na Catalyst. Do tej pory wyemitowała obligacje za 14,1 mln zł i w całości je wykupiła. W lutym br. wyemitowała pierwszą transzę obligacji w ramach I Programu Publicznej Emisji o wartości nominalnej 2 mln zł.

Marka S.A. to doświadczona firma z branży finansowej, specjalizująca się w dostarczaniu szybkich pożyczek gotówkowych z obsługą w domu klienta z tygodniową spłatą. Spółka oferuje pożyczki w opcji na konto bankowe o wartości od 500 do 30 000 zł na okres od 4 miesięcy do 37 miesięcy, przy czym pożyczki o dłuższym okresie spłaty oferowane są stałym i lojalnym klientom. Sprzedaż odbywa się głównie poprzez pośredników handlowych na obszarze prawie całego kraju. Na koniec 2014 r. Spółka posiadała ponad 27 tys. klientów (ponad 30,7 tys. aktywnych umów).

opr.MZB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »