Plany emisji Elektrimu zachwiały rynki

Początek wczorajszej sesji zgodnie z oczekiwaniami przyniósł zwyżkę notowań sektora IT. Wyróżniały się szczególnie mniejsze spółki (Macrosoft, IGroup, STGroup), które najbardziej ucierpiały podczas niedawnego odwrotu od tej branży na GPW.

Początek wczorajszej sesji  zgodnie z oczekiwaniami przyniósł zwyżkę notowań sektora IT. Wyróżniały się szczególnie mniejsze spółki (Macrosoft, IGroup, STGroup), które najbardziej ucierpiały podczas niedawnego odwrotu od tej branży na GPW.

Negatywnie w sektorze TMT wyróżniły się papiery TPSA, której zdecydowanie zaszkodziła informacja o przyspieszeniu oferty publicznej Skarbu Państwa.Rynek stracił chęć do wzrostu, gdy za oceanem na minusie rozpoczął się handel kontraktami futures na indeks Nasdaq.

Spadek rozpoczęły banki WBK i PBK, które były lokomotywami wzrostu w ostatnich tygodniach. W efekcie indeksy giełdowe zbliżyły się do poziomów z otwarcia. Sygnał do ponownej zwyżki dał inny z banków - Pekao, którego nie przeraziło pogorszenie styczniowej koniunktury bankowej zbadanej przez Pentor. Dołączyły do niego papiery przedstawicieli branży spożywczej: Rolimpexu i Sokołowa, które stały się tematem spekulacji o wezwaniach do publicznej sprzedaży.

Reklama

W notowaniach jednolitych ponownie wyróżniły się akcje Bielbawu. Kurs bielawskiej spółki ustanowił kolejny roczny rekord, pokonując cenę proponowaną przez Haft w zakończonym przedwczoraj sukcesem publicznym wezwaniu. Gdy do zwyżkujących spółek dołączyły akcje mocno przecenionego KGHM, wszystko wskazywało na szczęśliwe zakończenie czwartkowej sesji. Niestety, na konferencji prasowej wiceprezes Elektrimu poinformował o bliskiej emisji akcji, co momentalnie zaowocowało 5-proc. spadkiem notowań spółki. Straty wzmocnił nienajlepszy początek notowań na giełdach amerykańskich.

Koniec notowań zastał główne indeksy warszawskiego parkietu na poziomie tylko nieznacznie przewyższającym wartości z dnia poprzedniego. Wysoka aktywność inwestorów na wczorajszej sesji oraz mniejszy niż oczekiwano spadek produkcji przemysłowej w grudniu pozwalają jednak z optymizmem patrzeć w giełdową przyszłość.

Puls Biznesu
Dowiedz się więcej na temat: plany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »