Recordati ma 25 proc. Polfy

Recordati, ubiegające się o niespełna 50% głosów na walnym zgromadzeniu Polfy Kutno, skupuje akcje na giełdzie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że włoski koncern farmaceutyczny ma już 25% głosów.

Recordati, ubiegające się o niespełna 50% głosów na walnym zgromadzeniu Polfy Kutno, skupuje akcje na giełdzie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że włoski koncern farmaceutyczny ma już 25% głosów.

- Trudno nie poczuć się wystawionym do wiatru - uważa jeden z zarządzających. - Jeszcze pod koniec kwietnia Recordati płaciło 310 zł za akcję spółki. Teraz transakcje zawierane są powyżej 320 zł. Ci, którzy odpowiedzieli na wezwanie, pytają, jak to się ma do zasady równego traktowania akcjonariuszy. - dodaje. Podczas sesji i w transakcjach pakietowych w ostatnich dniach sprzedawali akcje inwestorzy finansowi, którzy mieli niewielkie pakiety Polfy Kutno. Duzi czekają na ogłoszenia wezwania przez konkurenta Włochów - amerykański Ivax - po 340 zł.

Walter Bevilacqua, wiceprezes zarządu Recordati, potwierdził niedawno, że jego spółka skupuje z rynku akcje. Nie ujawnił jednak, ile do tej pory udało się zebrać. Z naszych informacji wynika, że włoski inwestor ma już około 25% akcji Polfy Kutno. To oznacza, że we własnym imieniu nie może już wiele skupić. W wezwaniu Recordati skupiło 16,4% akcji. Zgodnie z Prawem o publicznym obrocie, inwestor może kupić w krótszym niż 90 dni terminie maksymalnie 9,99% papierów. Jeżeli chce więcej, musi ogłosić wezwanie. W efekcie bez obowiązku ogłoszenia wezwania Recordati może dokupić jeszcze nieco ponad 1% walorów Polfy Kutno. Ewentualnie można spróbować "parkować" papiery poprzez zaprzyjaźnione instytucje, ale o to mało kto podejrzewa włoską spółkę publiczną, która hołduje zasadom corporate governance.

Reklama

Wczoraj w transakcjach pakietowych zmieniło właściciela 51,3 tys. akcji (cena od 328 do 340 zł). Kurs spółki zniżkował o 2,1%, do 220 zł.

Parkiet
Dowiedz się więcej na temat: włoski | 50 głosów | kUtno | koncern farmaceutyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »