Spółka Mentzen zadebiutowała na giełdzie. Potężny wzrost cen akcji

Spółka Mentzen SA - kontrolowana przez polityka i jednego z liderów Konfederacji Sławomira Mentzena - zadebiutowała we wtorek na NewConnect, bocznym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Tuż po godz. 11 cena akcji wyniosła 44,10 zł, co oznacza wzrost o 22,5 proc. w porównaniu z ceną w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) wynoszącą 36 zł. Dwie i pół godziny po otwarciu kurs wynosił już 54,80 zł, a na zamknięciu sesji 57,39 zł.

Jeden z najgłośniejszych debiutów giełdowych tego lata za nami. Na warszawskim rynku NewConnect zadebiutowała spółka Mentzen SA. Oferującym akcje w spółce Mentzena jest Fundacja Rodzinna Mentzen

Tuż po godz. 11 cena akcji wyniosła 44,10 zł, co oznacza wzrost o 22,5 proc. w porównaniu z ceną w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) wynoszącą 36 zł. Prawie dwie godziny od debiutu, o godz. 12.50 za akcję Mentzen SA trzeba było zapłacić 47 zł. O godzinie 13.36 akcje spółki rosły o 52,22 proc. względem otwarcia, a kurs wynosił 54,80 zł. Na zamknięciu sesji kurs kształtował się na jeszcze wyższym poziomie - 57,39 zł (wzrost o 59,42 proc.).

Reklama

MENTZEN

45,5100 -1,1400 -2,44% akt.: 16.07.2024, 17:51
  • Otwarcie 46,6250
  • Max 47,4050
  • Min 45,0300
  • Kurs odniesienia 46,6500
  • Suma wolumenu 6 401
  • Suma obrotów 295 356,1250
  • Widełki dolne 37,3000
  • Widełki górne 55,9500
Zobacz również: BRAINSCAN NOGRVDEV BACT

- Udało mi się dzisiaj spełnić jedno z moich marzeń zawodowych. Udało mi się wprowadzić spółkę na giełdę. Mam jeszcze dwa takie marzenia. Muszę jeszcze zbudować biurowiec, zostać ministrem finansów i mam nadzieję, że obie te rzeczy uda mi się załatwić w ciągu następnych kilku lat - powiedział podczas wtorkowego debiutu Sławomir Mentzen. 

- Zaczynamy - mam nadzieję, że bardzo ciekawą - przygodę z giełdą. Mam nadzieję, że trochę na tej giełdzie zamieszamy i że wszyscy będziemy się przy tym bardzo dobrze bawić - dodał.

Mentzen debiutuje na giełdzie

Mentzen SA to spółka posiadająca większość udziałów w kancelarii Sławomira Mentzena i jego firmy Mentzen Legal.

Grupa kapitałowa Mentzen prowadzi działalność w obszarze świadczenia usług doradztwa podatkowego i prawnego oraz obsługi księgowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Działalność grupy polega na oferowaniu usług przede wszystkim w oparciu o model subskrypcyjny. 

- Za nami zakończona oferta publiczna, dzięki której pozyskaliśmy ok. 900 nowych akcjonariuszy - powiedział cytowany w komunikacie spółki z ubiegłego tygodnia jej prezes Sławomir Mentzen.

- Podtrzymuję także rekomendację dla walnego zgromadzenia akcjonariuszy dotyczącą wypłaty maksymalnej możliwej wartości dywidendy w każdym roku, po uwzględnieniu ograniczeń regulacyjnych oraz ewentualnych dodatkowych nakładów na działalność rozwojową - dodał Mentzen.

Plany giełdowego debiutu jednej z zarządzanych przez siebie spółek polityk Konfederacji ogłosił wcześniej w tym roku. Pisaliśmy o nich między innymi tutaj.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej sprzedaży akcji był Dom Maklerski INC. Jak podano w komunikacie, wycena spółki to 36 mln zł. W ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) uplasowano 350 tys. akcji spółki po maksymalnej cenie 36 zł za akcję. Wartość oferty wyniosła 12,6 mln zł.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »