Reklama

40 proc. nie wie, o co chodzi ws. OFE

43 proc. ankietowanych przez TNS OBOP nie wie, o co chodzi w zaproponowanych przez rząd zmianach w OFE. 45 proc. deklaruje, że przynajmniej "mniej więcej" wie o co chodzi, 11 proc. o sprawie nie słyszało - wynika z sondażu.

Jak na sprawę tak dla wszystkich ważną, stopień zainteresowania i rozeznania jest niewysoki - ocenia wyniki badania TNS OBOP.

Reklama

Z sondażu wynika też, że 45 proc. respondentów uważa, że dla sytuacji budżetowej państwa propozycje rządu są dobre. Przeciwnego zdania jest 21 proc., jedna trzecia ankietowanych nie ma zdania. 35 proc. uważa, że decyzja jest dla obecnych emerytów zła, 26 proc. ocenia ją jako dobrą, prawie 40 proc. odpowiedziało, że trudno powiedzieć.

Złe oceny dominują jeśli chodzi o ocenę spodziewanych skutków dla przyszłych emerytów. 57 proc. badanych uważa, że są to propozycje złe, w tym 22 proc. jest zdania, że bardzo złe. 12 proc. uważa je za dobre, tylko 2 proc. - za bardzo dobre. Zdania nie ma 31 proc.

35 proc. respondentów zadeklarowało, że po ogłoszeniu działań rządu wobec OFE, spadło ich zaufanie do państwa. Połowa badanych twierdzi, że poziom ich zaufania nie zmienił się, a 2 proc. ankietowanych - że ich zaufanie wzrosło.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 7-10 stycznia 2011 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Dowiedz się więcej na temat: TNS OBOP | proca | OBOP | OFE | TNS | chodzić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »