Dostałeś takiego SMS-a? To nie oszustwo, lepiej zapoznaj się z treścią wiadomości

Media na tyle często informują o SMS-owych oszustwach, że większość Polaków z dystansem i ostrożnością podchodzi do wiadomości, których są adresatami. Bardzo często schemat jest ten sam - przestępcy powołują się na znaną instytucję i proszą o podanie wrażliwych danych lub o kliknięcie w link, który umożliwi ich pozyskanie. Okazuje się, że tym razem nadawcą wiadomości SMS, która na pierwszy rzut oka może wydawać się podejrzana, jest Polska Spółka Gazownictwa. Kilka dni temu operator poinformował o tym, że będzie wysyłał komunikaty do klientów, dlatego lepiej zapoznać się z treścią wiadomości i jej nie usuwać.

W komunikacie z 22 lutego Polska Spółka Gazownictwa poinformowała o "rozpoczęciu wysyłki SMS-ów dotyczących przekazania odczytu gazomierza". Wiadomości są wysyłane do klientów, u których nie udało się dokonać odczytu rzeczywistego stanu licznika. Chcąc zadbać o ich bezpieczeństwo, operator udostępnił również przykładową treść komunikatu, którą prezentujemy poniżej.

Polska Spółka Gazownictwa wysyła SMS-y do klientów

Adresatami wiadomości wysyłanych przez przedsiębiorstwo, są osoby, u których dostęp do gazomierza jest utrudnionynie dokonano odczytu rzeczywistego w okresie ostatnich 12 miesięcy. SMS-y mają przypomnieć klientom nieobecnym w domu podczas wizyty inkasenta o możliwości przekazania stanu gazomierza za pośrednictwem wiadomości e-mail.  

Reklama

W wiadomości operator udzieli szczegółowych instrukcji na temat tego, w jaki sposób przesłać do operatora odczyt licznika oraz fotografię urządzenia potwierdzającą zużycie gazu. Odbiorcy zakwalifikowani do 3. i 4. grupy taryfowej otrzymają je jako pierwsi.

Dostałeś taką wiadomość? Lepiej się z nią zapoznaj

PSG udostępniła również przykładową treść komunikatu wysyłanego do klientów. Osoby, które otrzymają takie SMS-y nie mają powodów do obaw

"Z powodu braku dostępu do gazomierza nie wykonaliśmy odczytu rzeczywistego. W związku z tym prosimy o przesłanie do PSG stanu licznika wraz ze zdjęciem gazomierza potwierdzającym zużycie oraz adres punktu poboru na e-mail: [adres e-mail w domenie @psgaz.pl]. Dotyczy adresu: ................... W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 22 444 33 33. Niezależnie od wysyłanej wiadomości odczyty nadal są realizowane przez inkasentów zgodnie z planowanym harmonogramem" - czytamy na stronie psgaz.pl. 

Spółka przypomniała również, że udostępnienie gazomierza inkasentowi jest obowiązkiem każdego odbiorcy. "Regularne odczyty gwarantują dokładne rozliczenia i podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowania gazu" - dodano. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gazownia | inkasent | sms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »