Krajowa Grupa Spożywcza ma nowy plan? Chodzi o zakupy przez internet
Jeszcze kilka miesięcy temu w gorącym okresie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało utworzenie państwowej sieci spożywczej. Choć ostatecznie partia Jarosława Kaczyńskiego nie zdobyła większości parlamentarnej i obecnie jest w opozycji, to tej koncepcji nie należy spisywać na straty. Skąd taki pomysł? Stąd, że Krajowa Grupa Spożywcza zastrzegła znak towarowy polskie-smaki.pl. Pod tą domeną działa sklep internetowy spółki.
Jedną z przedwyborczych obietnic PiS-u było wsparcie Krajowej Grupy Spożywczej, czyli powołanej 2022 r. spółki Skarbu Państwa, powstałej na bazie Krajowej Spółki Cukrowej.
We wrześniu w programie wyborczym PiS-u mogliśmy przeczytać, że partia chce rozbudować potencjał przetwórczy KGS i uruchomić sieć sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych.
Obecnie nie wiadomo, czy taka sieć sklepów spożywczych zostanie powołana do życia, jednak jak donosi serwis dlahandlu.pl, niewykluczone, że jej "namiastką" będzie e-sklep.
- KGS musi iść w stronę budowy polskiej sieci. To będzie cały łańcuch żywnościowy od pola do stołu, nasz polski. To jest bardzo ważne - zapowiadał we wrześniu ówczesny minister rolnictwa Robert Telus.
Na rynku działa już sklep internetowy polskie-smaki.pl. Klienci, którzy chcieliby zrobić tam zakupy, mają do wyboru m.in. mąki, kasze, ryże, płatki, cukier, makarony, suszone owoce czy ziarna i nasiona.
Niedawno Krajowa Grupa Spożywcza zarejestrowała znak towarowy polskie-smaki.pl. Oznaczenie odnosi się do sprzedaży detalicznej i hurtowej, także za pomocą platform e-commerce.
Ze strony Urzędu Patentowego dowiadujemy się, że grupa ma sprzedawać m.in. cukierki, mąkę, kaszę gryczaną, kaszę kukurydzianą, napoje bezalkoholowe, warzywa, mleko sojowe, sosy, dania gotowe, przetwory owocowe, kawę, herbatę, a nawet patelnie, garnki i odkurzacze.