Reklama

Kto biegnie w Gdańsk Business Run? Biznes!

Po raz pierwszy w Gdańsku 4 września na Targu Rybnym o godz. 10:30 wystartuje ponad 60 drużyn złożonych z przedstawicieli gdańskiego środowiska biznesowego. Obecne będą wszystkie branże począwszy od IT, bankowości, inwestycji, aż po branżę kosmetyczną. Co więcej jeden z teamów Gdańsk Business Run pobiegnie w Dolinie Krzemowej!

Przypomnijmy, że Gdańsk Business Run jest biegiem charytatywnym, podczas którego biegacze biegną w sztafetach, by wesprzeć zbieranie funduszy na nową protezę dla Mateusza Pędziwiatra. Dystans do pokonania dla każdego członka sztafety to 3,1 km, a trasa biegnie malowniczymi uliczkami Starego Gdańska. Więcej informacji tu: http://gdanskbusinessrun.pl/pl/aktualnosci/613

Środowiska biznesowe Gdańska na starcie

Bieg organizowany jest przez środowisko biznesowe Gdańska, wspierane przez władze miasta, Gdańską Organizację Turystyczną oraz MOSIR. Przedstawiciele różnych centrów biznesowych aktywnie uczestniczą w przygotowaniach, promują ideę biegu i jego wymiar CSR-owy wśród swoich pracowników. W ten sposób wypełniają kluczową misję czyli motywację. Dzięki zaangażowaniu się w projekt niezwiązany na co dzień z ich pracą zawodową, poszczególni pracownicy mogą nabyć nowe umiejętności, odkryć w sobie nieznany potencjał i sprawdzić swoje kompetencje w ramach działalności społecznej. Dokładnie jak przedstawiciele firmy EPAM, którzy zostali wytypowani do zadań dotyczących m.in. brandingu oraz działań promocyjnych w social mediach, co więcej w dwóch miastach, bo również w Krakowie.

Reklama

Sebastian Dyla, specjalista ds. marketingu rekrutacyjnego EPAM potwierdza: "Już po raz drugi zaangażowaliśmy się w Poland Business Run, tym razem także w Gdańsku. Widzimy, że w ten sposób dajemy realną pomoc dla beneficjenta, który zyskuje nowe, aktywne życie dzięki zebranym środkom. Z drugiej strony, korzysta nasz zespół - integruje się, a przy tym świetnie się bawi podczas biegu. W tym roku nasi pracownicy stworzyli ponad 25 drużyn, znajdziemy ich także wśród wolontariuszy. Dodatkowo, niektórzy z nich od kilku miesięcy pracują w zespole organizacyjnym, rozwijając przy tym całkiem nowe kompetencje".

Praca w dużych zespołach wymaga sprawnej organizacji oraz zaangażowania wszystkich sił jednocześnie. Tak jak przy biegu sztafetowym. W pięcioosobowej drużynie biegną ramię w ramię pracownicy różnych działów, będący często w stosunku do siebie w różnych stopniach hierarchii. Przekazywanie sobie pałeczki ma tu wymiar wręcz symboliczny. Każdy wykonuje najlepiej jak może część pracy, po czym oddaje prym koledze lub koleżance. Nie ma zwycięstwa dopóki wszyscy nie ukończą biegu. Wspólnie biegną, wspólnie wchodzą na podium. Stażysta obok Prezesa.

Alexander Ticehurst, Dyrektor Generalny, State Street Bank Polska w Gdańsku, już od kilku dobrych tygodni trenuje regularnie, by nie zawieść swojej ekipy: "Osobiście mocno kibicuję fundacji Poland Business Run i uważam, że projekt odniósł ogromny sukces w zjednoczeniu środowiska biznesowego w Polsce. Dla mnie to doskonały sposób, by pociągnąć moich ludzi własnym przykładem i zaangażować się w dobrą sprawę wraz z innymi liderami lokalnego środowiska biznesowego. Jestem zagorzałym fanem roweru jako środka lokomocji, ale bieganie nie należy do moich hobby. Świadomie podjąłem zatem treningi przed występem w Gdańsk Business Run i odkryłem, że to doskonały sposób, by zwiedzić trójmiejskie plaże i lasy. Same korzyści!".

Wyjątkowa gdańska drużyna w Dolinie Krzemowej

Ambasadorka Gdańsk Business Run, Magda Gacyk, dziennikarka z Gdańska i korespondentka polskich mediów w USA promuje inicjatywę także za "wielką wodą". Członkowie jej drużyny - Team Silicon Valley - pochodzą z miejsca, którego nie można znaleźć na mapach, bo Dolina Krzemowa to region o nieustannie zmieniających się granicach i który jest pod względem geograficznym, bardziej tworem wirtualnym niż realnym. Tym niemniej na tym obszarze mieszkają jak najbardziej realni ludzie. Innowatorzy, wizjonerzy, wynalazcy i właściciele startupów.

Jak mówi Magda, jej drużyna to Dolina Krzemowa w pigułce, bo team składa się z lekarza i jednocześnie właściciela laboratorium, zajmującego się rozwojem sztucznej inteligencji (m.in. budujący wyszukiwarkę, opartą na emocjach), założyciel biotechnologicznego startupu (opracowującego metodę błyskawicznego sekwencjonowania ludzkiego DNA ), "misjonarz" Big Data ( promujący m.in. idee "inteligentnych miast"), specjalista od międzynarodowego marketingu (zajmujący się globalnymi strategiami sprzedaży) oraz pracownik jednej z największych, międzynarodowych korporacji. Silicon Valley jest rejonem, który od dekad stanowi globalną kolebkę najnowszych technologii i który jest też w światowej awangardzie, jeśli chodzi o inżynierię biomedyczną i bioniczne protezy. A z kolei Kalifornia jest miejscem, gdzie codziennie widać ludzi, korzystających z najnowszych wynalazków w tej dziedzinie: jeżdżących na specjalnie przystosowanych rowerach, zjeżdżających po stokach gór Sierra Nevada na specjalnie zaprojektowanych nartach, czy biegających po wzgórzach wokół uskoki tektonicznego San Andreas na specjalnie zbudowanych protezach.

Magda Gacyk dodaje: "Pobiegniemy brzegiem zatoki w stronę słynnego mostu Golden Gate w San Francisco. Treningi do Poland Business Run trwają w najlepsze. Przygotowujemy się pilnie. Za podanie biegaczowi wody lub podniesienie upuszczonej pałeczki, odpowiedzialny jest pies Czesiu, który jest maskotką naszego team'u ".

W 2015 roku pobiegło wspólnie 13 650 uczestników z 1 031 firm w 6 miastach Polski i zebrano ponad 1 mln złotych na protezy dla 32 podopiecznych.

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50 zł i jest całkowicie przekazywana na rzecz lokalnego beneficjenta.

CZYM JEST GDAŃSK BUSINESS RUN

Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ok 17 tysięcy biegaczy pobiegnie w sztafecie na rzecz beneficjentów fundacji, które na co dzień pomagają osobom po amputacjach. Każdy zespół liczy 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie od 3 do 4 km w zależności od miasta. Biegi odbywają się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska.

GDAŃSK BUSINESS RUN WSPIERAJĄ

Partnerami wydarzenia Gdańsk Business Run są miasto Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz MOSiR. Organizatorami są EPAM i Zuchwali.com. Sponsorami zostali EPAM, State Street i International Paper Kwidzyn. Partnerami są Orbis, coworking O4, Olivia Business Centre, Torus, Lechia, Huntly App, Centrum Dietetyki Efyra, Sklepbiegacza.pl oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Lokalny Patronat Medialny nad wydarzeniem sprawują Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl oraz magazyn Dolce Vita.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »