Opłaty w bankach. Ile kosztuje skorzystanie z bankomatu, a ile karta płatnicza?

Korzystanie z banków i ponoszenie za to opłat to w tym czasach sprawa nieunikniona. Jednakże na nieszczęście klientów w ostatnim czasie koszty usług wzrosły. Powodem takich działań ze strony dużych instytucji są problemy dotyczące prowadzenia działalności, które dotykają wszystkich. Co to oznacza dla klienta i ile wynoszą opłaty w Credit Agricole, PKO BP, mBanku i wielu innych instytucjach.

Opłaty w banku Credit Agricole

Dotychczas miesięczna opłata w banku Credit Agricole za korzystanie z rachunku i karty, mając Konto dla Ciebie, wynosiła po 9 zł. We wrześniu 2023 roku cena za usługę wzrośnie o 1 zł. Klienci będą więc płacić 20 zł na miesiąc za obie te usługi.

Opłaty za korzystanie z bankomatów również wzrosły. Jeśli dotychczas chcieliśmy wypłacić pieniądze z konta, musieliśmy jednorazowo zapłacić 7 zł. Koszt usługi wzrósł o 2 zł, więc pobierając pieniądze z bankomatu, od przyszłego miesiąca zapłacimy 9 złotych. Co istotne, opłaty dotyczą tylko korzystania z bankomatów nienależących do Credit Agricole.

Reklama

Największa zmiana zostanie wprowadzona w obrębie wykonywania przelewów elektronicznych. Za przelew SORBNET w Credit Agricole od września zapłacimy 50 zł. To aż 20 zł więcej od poprzedniej oferty.

Opłaty w banku PKO Bank Polski

Opłaty w banku PKO BP zostały zmienione już w czerwcu. Wzrosły przede wszystkim opłaty za korzystanie z obcych bankomatów. Wcześniej za wypłacenie pieniędzy zapłacilibyśmy 5 zł. Obecnie koszt usługi w banku to 10 zł.

Droższe są również wypłaty gotówki w placówkach PKO BP. Pierwsza tego typu operacja nie będzie nas nic kosztowa. Jednakże za każdą następną zapłacimy aż 10 zł. Usługi cashback, w których wypłacamy pieniądze w dowolnym sklepie, podrożały do 2 zł za jednorazową transakcję.

Ile za to zapłacimy za korzystanie z karty kredytowej w banku PKO BP? W zależności od rodzaju konta i karty zapłacimy od 40 do nawet 300 zł. Na szczęście opłaty da się uniknąć, dzięki aktywnemu korzystaniu z karty.

Opłaty w mBanku

Opłaty dla klientów mBanku wzrosną od 19 sierpnia. Zmiany będą dotyczyć korzystania z bankomatu i wypłacania z niego gotówki. Za usługę, w której pobierzemy kwoty poniżej 100 zł, zapłacimy 2,5 zł. Wcześniej ta sama operacja kosztowała 1,3 zł. Opłaty unikniemy, jeśli wypłacimy większą sumę pieniędzy.

Kolejne zmiany opłat w mBanku poniosą osoby korzystające z abonamentu na wypłacanie gotówki bez dodatkowych kosztów dowolną ilość razy. Usługa zdrożała o 2 zł. Teraz klienci zapłacą 7 zł.

O 2 zł zdrożeje również możliwość używania karty debetowej do rachunku eKonto Standard. Przed zmianami za korzystanie płaciliśmy 5 zł. Od połowy sierpnia opłata w banku wzrośnie do 7 zł. Unikniemy jej jednak, wykonując transakcje bezgotówkowe. Minimalna łączna suma działań musi jednak wynieść 350 zł.

Wyższe koszty poniosą także klienci mBanku korzystający z rachunków Multi Comfort i Multi Active. Ci pierwsi będą płacić 7,5 zł zamiast 5 zł. Osoby z kontem Multi Active zapłacą 15 zł zamiast 9,5 zł.

Opłaty w ING Banku Śląskim

Od 29 sierpnia zmienią się ponoszone opłaty w ING Banku Śląskim. Po tym dniu za pobieranie gotówki z obcych bankomatów zapłacimy 10 zł od transakcji. Wcześniej opłata wynosiła 5 zł. Za wypłacanie za pomocą Blika poniesiemy koszt 5 zł zamiast 2,5 zł.

Wzrosły również opłaty w banku za korzystanie z karty Visa zbliżeniowej. Jej użytkownicy płacili dotychczas 7 zł, a od końca września płacić będą aż 10 zł na miesiąc.

Opłaty w banku Santander

Za prowadzenie konta w banku Santander zapłacimy 6 zł i w tej kwestii nie było do tej pory żadnych zmian. Wyższa jest za to opłata za kartę. Obecnie za jej używanie zapłacimy 9 zł, czyli o złotówkę więcej.

Dużą zmianę odczują klienci banku Santander korzystający z Konta Select. Za jego obsługę obecnie zapłacimy 45 zł miesięcznie. Przed zmianami koszt wynosił 30 zł.

Wprowadzono również nową opłatę dla klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Wcześniej usługa wypłaty gotówki w placówkach banku była darmowa. Teraz wcześniej wspomniana grupa klientów będzie musiała zapłacić 10 zł za wykonanie takiej operacji.

Zobacz również:

Skrytka bankowa. Jakie banki oferują i ile to kosztuje?

Pekao zarobił krocie. Zysk w I półroczu przekroczył 3,2 mld zł

Kredyty będą dostawać nieliczni. Banki śrubują kryteria

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bank | Credit Agricole | PKO Bank Polski | mBank | ING Bank Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »