Polska zwiększy produkcję amunicji dużego kalibru. 2,4 mld zł na fabryki

Polska zwiększy produkcję amunicji dużego kalibru. Są pieniądze na fabryki (zdj. ilustracyjne)
Polska zwiększy produkcję amunicji dużego kalibru. Są pieniądze na fabryki (zdj. ilustracyjne)Anita WalczewskaEast News

Produkcja amunicji przyspieszy. PGZ dostanie 2,4 mld zł na fabryki

  • Zakłady Metalowe Dezamet S.A. - na rozbudowę potencjału produkcyjnego amunicji wielkokalibrowej 155 mm - 1 mld 358 mln zł;
  • Mesko S.A. - na zwiększenie mocy produkcyjnej korpusów 155 mm - 887 mln zł;
  • Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. - na zakup linii technologicznych do elaboracji amunicji wielkokalibrowej 155 mm - 113 mln zł;
  • Zakład Produkcji Specjalnej Gamrat - na budowę instalacji i produkcji gazogeneratorów - 66 mln zł.

Zobacz również:

Wiceszef MON: To pierwszy krok do budowy w Polsce fabryki amunicji 155 mm

Zobacz również:

Wojna w Ukrainie pokazała kluczową rolę amunicji 155 mm na wojnie

RPO w "Gościu Wydarzeń": Zamknięcie granic to decyzja politycznaPolsat NewsPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?