Tysiące klientów PGE dostało błędne rachunki. Firma potwierdza, że doszło do pomyłki

Kilka tysięcy klientów otrzymało od PGE Obrót rachunki za prąd, w których nie uwzględniono zamrożenia cen. Firma zapewnia, że już zajęła się problemem.

Spółka PGE Obrót wystawiła faktury bez uwzględnienia zamrożenia cen prądu. Błędne rachunki dostało około 4 tys. odbiorców - wynika z oświadczenia, jakie otrzymała od firmy redakcja TVN24 BiS. 

Błędne faktury od PGE

Do stacji zgłosiła się jedna z klientek PGE, pani Monika, mieszkanka jednej z podwarszawskich miejscowości. "Sprawdziłam zużycie i mam dokładnie takie samo jak co roku. Taryfa naliczona teraz według prognozy to 1,06 zł, a powinno być z tarczą 0,40. Płaciłam regularnie 186 zł, a teraz mam zapłacić 560?" - napisała do redakcji serwisu Kontakt 24 pani Monika.  

Reklama

O tę sytuację zapytano samą spółkę. Jak podaje TVN24 BiS, okazało się, że PGE Obrót nie uwzględniła na tym rachunku zamrożenia cen prądu. Faktury za prąd z podobnym błędem trafiły do kilku tysięcy innych odbiorców. 

"PGE Obrót zidentyfikowała przypadki klientów, dla których zostały wystawione faktury bez uwzględnienia zamrożonych cen prądu. Błędne faktury trafiły do około 4 tys. odbiorców" - poinformowało redakcję biuro prasowe firmy energetycznej.  

PGE wskazała, że powodem był błąd w systemie bilingowym, w którym prowadzone są rozliczenia klientów. Spółka zapewnia, że już zajmuje się problemem. Klienci nie muszą opłacać błędnie wystawionych rachunków.

"PGE Obrót zidentyfikowała wszystkich odbiorców, których dotyczył błąd i rozpoczęła informowanie klientów zaakceptowanymi przez nich kanałami komunikacji (SMS, -mail lub poczta tradycyjna) o zaistniałej sytuacji oraz, że nie muszą opłacać tych faktur" - podała firma w oświadczeniu przesłanym redakcji. "Ponadto do klientów zostaną przesłane faktury korygujące z właściwymi stawkami". 

Zamrożenie cen prądu

Przypomnijmy, że w tym roku ceny prądu w Polsce zostały zamrożone na poziomie z 2022 roku. Cena z zeszłego roku obowiązuje tylko do określonego limitu zużycia. Został on ustalony na poziomie 2000 kWh. 

Niektóre gospodarstwa domowe mogą skorzystać z wyższych limitów, o ile złożyły specjalne oświadczenie. Wniosek trzeba było złożyć do końca czerwca.

Wyższe limity obowiązują: 

  • gospodarstwa domowe, w których zamieszkuje osoba z niepełnosprawnością - limit do 2600 kWh;
  • rolników- limit do 3000 kWh;
  • rodziny z Kartą Dużej Rodziny - limit do 3000 kWh.
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »