Warszawski Marriott przestaje być Marriottem. Amerykanie po latach wycofują się z jego prowadzenia

Legendarny hotel Marriott zlokalizowany w centrum Warszawy zmienia nazwę. Amerykańska sieć wycofuje się z prowadzenia w stolicy pięciogwiazdkowego hotelu i od 6 sierpnia obiekt nie ma już prawa do jej szyldu. W tle jest spór o pieniądze.

Choć hotele Marriott pozostaną w Polsce, to amerykańska sieć wycofuje się ze swojej warszawskiej lokalizacji. Obecnym zarządcom budynku sieć życzy "powodzenia", a samą decyzję określa jako przemyślaną. 

Marriott znika z centrum Warszawy

"Potwierdzamy, że Warsaw Marriott Hotel przestał być częścią portfolio obiektów Marriott Bonvoy" — informuje dziennik "Rzeczpospolita", cytując rzeczniczkę firmy na Europę Wschodnią, Katarzynę Gospodarek. 

Koncern Marriott chce teraz zadbać, aby proces tej zmiany przebiegł jak najsprawniej dla gości i pracowników. Rzeczniczka dodaje, że decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta "po wnikliwej analizie". 

Reklama

Właściciel obiektu, firma LIM Center, wydała oświadczenie, w którym wskazała: "Na razie nie zostały nam przedstawione dokładne powody decyzji firmy Marriott. W dniu 6.08.2024 otrzymaliśmy pismo zrywające umowę w trybie natychmiastowym (bez procedur przewidzianych umową). Jesteśmy zaskoczeni formą przekazania tej informacji dotyczącej flagowego hotelu na licencji Marriott w Polsce i jej pochopnością. Takie działanie znacząco wykracza poza przyjęte przez nas biznesowe standardy, jak również narusza postanowienia umowne".

Portal e-handlarz.pl przypomina, że pomiędzy spółką LIM Center (to kompleks biurowo-hotelowy w centrum stolicy, w którym znajduje się dawny już Marriott) a Marriott International dochodziło do sporu, który trafił nawet do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Londynie i polskiej prokuratury. Amerykański właściciel miał mieć wątpliwości co do rozliczeń hotelu z okresu pandemii. Gospodarek nie potwierdza tych informacji. Teraz władze amerykańskiego koncernu dodają, że Polska nadal jest ważnym rynkiem dla sieci Marriott, a zespołowi warszawskiej placówki życzy powodzenia w prowadzeniu tego obiektu. 

Hotele Mariott nie znikają z Polski

Sieć nie zamierza wycofywać się w naszego kraju. W Polsce działają obecnie 23 obiekty spółki, a w ciągu najbliższych lat powstać ma kolejnych dziesięć hoteli. Najpopularniejszy był jednak legendarny hotel sieci w centrum Warszawy. 

Budynek zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich gościł Marriott od 1989 roku. Do dyspozycji przyjezdnych udostępnia ponad 520 pokoi, a częstymi gośćmi hotelu w czasie swoich wizyt w Polsce byli zawsze prezydenci Stanów Zjednoczonych. Marriott International rozwiązał umowę najmu ze spółką LIM Joint Venture, która zawarta została do 2044 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: marriott | hotel | Warszawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »