Wielka Brytania reaguje na akty sabotażu. Uznała grupę za terrorystyczną

Brytyjski rząd wpisał organizację Palestine Action na listę ugrupowań terrorystycznych. Mimo to grupa zapowiada dalsze działania i rekrutuje nowych członków, obiecując walkę z "syjonistyczną machiną wojenną" w Wielkiej Brytanii.

Według gazety kandydaci muszą zarejestrować się przez nową stronę internetową i wykazać swoje "oddanie sprawie palestyńskiej".

Decyzja o uznaniu grupy za organizację terrorystyczną zapadła po tym, jak ujawniono, że jej członkowie mieli się włamać o bazy lotniczej RAF Brize Norton i uszkodzić dwa samoloty. Zdaniem policji straty wyniosły około siedem mln funtów.

Propalestyńska grupa terrorystyczna zablokowana. Zatrzymano aktywistów

Nowe przepisy weszły w życie w nocy z piątku na sobotę. Oficjalna strona organizacji została zablokowana. Włączenie Palestine Action do listy organizacji zakazanych daje możliwość ścigania jej członków za przynależność do grupy i może skutkować karą do 14 lat więzienia.

Reklama

W sobotę policja zatrzymała 29 aktywistów protestujących przed gmachem parlamentu.

Obecnie grupa poszukuje osób zainteresowanych dołączeniem do nowego "kolektywu" o nazwie Direct Action Training (Bezpośrednia Akcja Treningowa), który działa z pomocą szyfrowanej aplikacji komunikacyjnej Signal i skupia się na walce z "syjonistyczną machiną wojenną".

Kandydaci muszą podać swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail, datę i miejsce urodzenia oraz adres. Wymaga się też podania linków do kont w mediach społecznościowych, nazwisk osób mogących ich zarekomendować, a także informacji o ewentualnym członkostwie w innych organizacjach lub zaangażowaniu politycznym

Historia ugrupowania. Są odpowiedzialni za 170 incydentów

Palestyńska grupa została założona w 2020 roku przez dwie osoby: Hude Ammori, pochodzenia palestyńsko-irańskiego, oraz lewicowego aktywistę Richarda Barnarda. Otrzymali oni poparcie m.in. od Jeremy'ego Corbyna, byłego lidera Partii Pracy, który wcześniej został zawieszony w partii za tolerowanie antysemickich wypowiedzi.

Zgodnie z ustaleniami "Sunday Times", w 2020 roku organizacja była odpowiedzialna za 17 incydentów, natomiast w zeszłym roku - aż za 170.

Obecnie w Wielkiej Brytanii82 organizacje znajdują się na liście zakazanych zgodnie z ustawą o terroryzmie z 2000 roku.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | Palestyna | organizacja | terrozyzm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »