Zmiany w zarządzie PERN. Odwołano wiceprezesa i powołano nowego

W zarządzającym polskimi ropociągami PERN dokonano zmian personalnych. Odwołano wiceprezesa spółki Pawła Stańczyka i jednocześnie powołało na to stanowisko Sebastiana Bojemskiego.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN z dniem 31 lipca 2023 r. odwołało Pawła Stańczyka z funkcji wiceprezesa zarządu i jednocześnie z dniem 1 sierpnia 2023 r. powołało Sebastiana Bojemskiego na członka zarządu oraz powierzyło mu funkcję wiceprezesa zarządu PERN" - ogłosiła w poniedziałek spółka.

PERN to podmiot strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, zarządzający m.in. rurociągami tłoczącymi ropę naftową do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech, oraz posiadający na terenie kraju bazy magazynowe surowca i paliw.

Reklama

PERN rozbudowuje infrastrukturę - inwestycje w rurociągi i magazyny

W ostatnich latach PERN wdrożył i realizuje Program Megainwestycji, mający zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski poprzez rozbudowę infrastruktury, w tym baz magazynowych ropy naftowej i paliw, a także rurociągów. W efekcie tych przedsięwzięć pojemności na surowiec wzrosły tam z 3,1 mln metrów sześc. do ponad 4,1 mln metrów sześc., a w przypadku produktów paliwowych z 1,85 mln do 2,4 mln metrów sześc.

W styczniu tego roku spółka zakończyła budowę magistrali produktowej z bazy w Boronowie do terminala PKN Orlen w Trzebini, która zapewnia obecnie wzmocnienie dostaw paliw do województw małopolskiego i śląskiego.

Także w styczniu PERN zapowiedział, że w tym roku przeznaczy na inwestycje i remonty blisko 0,7 mld zł.

Pod koniec kwietnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN powołało Mirosława Skowrona na członka zarządu - od 1 maja i powierzyło mu funkcję prezesa spółki. Odwołany wcześniej prezes PERN Paweł Stańczyk został wówczas powołany na wiceprezesa. Jednocześnie z zarządu spółki odwołano wiceprezesa Rafała Milanda.

Paweł Stańczyk był prezesem PERN od października 2022 r., gdy zastąpił na tym stanowisku Igora Wasilewskiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2016 r. Również Rafał Miland był wiceprezesem PERN od stycznia 2016 r.

Po zmianach, które ogłoszono w poniedziałek - jak wynika z danych PERN - w zarządzie spółki nadal zasiadają Mirosław Skowron - prezes oraz wiceprezesi: Paweł Kolczyński, Zdzisław Koper, Włodzimierz Maros i Damian Wieczorek.

***

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ropociąg | PERN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »