Reklama

Pierwszy Hotel Holiday Inn w województwie śląskim

Komfortowy, funkcjonalny, w dogodnej lokalizacji - to najważniejsze cechy powstającego na terenie starej kopalni Paryż pierwszego w województwie śląskim hotelu Holiday Inn Dąbrowa Górnicza. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę jest okazją do spotkania przedstawicieli Inwestora Hotel Commercial Investment, Generalnego Realizatora Inwestycji Intermont Eco Consulting z przedstawicielami władz miasta oraz środowiskiem lokalnego biznesu. Otwarcie hotelu planowane jest w pierwszym kwartale 2016 roku.

Województwo śląskie to obszar z ogromnym potencjałem wspieranym przez lokalne samorządy. Nowoczesną i zaawansowaną technologicznie gospodarkę Górnego Śląska uzupełniają atrakcyjne pod względem biznesowym tereny Zagłębia Dąbrowskiego, na których sukcesywnie pojawiają się nowe przedsięwzięcia inwestycyjne, przekładające się na rozwój całej aglomeracji. Jednym z nich jest budowa pierwszego w tym regionie hotelu Holiday Inn. Budynek powstaje u zbiegu ulic Legionów Polskich i alei Róż, na terenie starej kopalni Paryż. Hotel usytuowany będzie w bardzo korzystnym punkcie, jednak na działce o niedogodnym ukształtowaniu terenu. W wykonanie projektu zaangażowaliśmy nasz doświadczony w realizacji trudnych zadań zespół, który z Generalnym Wykonawcą - przedsiębiorstwem budowlanym "Barzak" dba, aby obiekt powstał według planowanych założeń - mówi Wojciech Witwicki prezes zarządu spółki Intermont Eco Consulting, Generalnego Realizatora Inwestycji.

Reklama

Projekt jest ważnym elementem w procesie rewitalizacji centralnej części Dąbrowy Górniczej. Przedsięwzięcie pozwoli utworzyć nowe miejsca pracy, a także wpłynie na liczbę organizowanych wydarzeń sportowych. Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta przyczyni się do rozwoju całej aglomeracji. Już teraz wiemy, że dzięki niej będziemy mogli zatrudnić ponad 80 osób - mówi Marcin Majchrowicz, prezes spółki Hotel Commercial Investment. Nasza spółka będzie realizować podobne projekty także w sąsiednich województwach - dodaje Marcin Majchrowicz.

- Nie mamy wątpliwości, że Holiday Inn Dąbrowa Górnicza zwiększy atrakcyjność regionu, będzie doskonałym miejscem wypoczynku, a dzięki ofercie konferencyjnej znakomitą destynacją dla segmentu biznesowego i MICE - mówi Alex Kloszewski, Managing Partner w firmie doradczej Hotel Professionals, która wspierała proces franczyzy Hotelu Holiday Inn w Dąbrowie.

Atutem inwestycji będzie łatwy dojazd z lotnisk w Pyrzowicach i podkrakowskich Balicach oraz bliskie sąsiedztwo hal wystawowych "Centrum Expo Silesia", obiektów sportowo-rekreacyjnych m.in. "Centrum Formy", hali widowiskowo-sportowej "Centrum" i aquaparku "Nemo Wodny Świat", z którym hotel będzie połączony tunelem. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście hotelowi, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będą mogli korzystać z licznych basenów, siłowni, kompleksu saun oraz groty solnej.

Powstający w Dąbrowie Górniczej hotel został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną "Antemio" według restrykcyjnych i nowoczesnych założeń sieci Holiday Inn, które corocznie dostosowywane są do najnowocześniejszych trendów światowego rynku hotelarskiego.

Współczesny w formie, dynamiczny a zarazem elegancki budynek, przykuwający uwagę prostymi, czytelnymi liniami i kolorystyką ma być wyrazem czasów, w których żyjemy oraz odzwierciedlać postępowość i otwartość przedsięwzięcia - mówi Adam Kocyk, główny architekt Hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.

Budynek o łącznej powierzchni prawie 8 tys. m kw. będzie składał się z 10 kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Na parterze znajdzie się recepcja, restauracja oraz bar. Na jednej kondygnacji mieszkalnej dostępnych będzie 21 pokoi, a w całym hotelu łącznie 160 pokoi dających nocleg 320 gościom. Według planów hotel będzie wyposażony w komfortowe sale konferencyjne o powierzchni 380 m kw., zaprojektowane w sposób pozwalający na elastyczne konfigurowanie pomieszczeń w zależności od potrzeb. Dzięki temu przestrzeń będzie idealna dla kameralnych spotkań biznesowych, dużych konferencji, jak również dla wielkich przyjęć balowych. Na ostatniej kondygnacji hotelu znajdzie się sky bar, z którego będzie można podziwiać 180-stopniową panoramę Dąbrowy Górniczej i okolic. Wystrój tej części będzie nawiązywał do osiągnięć ludzkości w zdobywaniu przestworzy. Do jej aranżacji wykorzystane zostaną między innymi szkice Leonarda da Vinci czy pionierskie maszyny braci Wright.

Hotel będzie posiadać 3-gwiazdki, ale jego standard obsługi i wyposażenia będzie odpowiadał standardom hoteli 4-gwiazdkowych. Hotel zaprojektowany został z niezwykłą dbałością o komfort naszych gości, zgodnie z założeniami sieci Holiday Inn. Spełniał on będzie najwyższe wymagania dotyczące m.in.: miękkości pościeli, grubości i sprężystości poduszek, ręczników, czy też miąższości wykładzin dywanowych, po których stąpał będzie gość - mówi Marcin Majchrowicz, prezes spółki Hotel Commercial Investment.

Rozwiązania architektoniczne, technologiczne i funkcjonalne zastosowane w budynku oraz wyjątkowa dbałość o bezpieczeństwo pożarowe i odpowiednią akustykę wnętrz zapewnią wszystkim gościom komfortowe warunki pobytu. Dzięki zastosowaniu rekuperacji energii cieplnej, odpowiedniej regulacji hydraulicznej o współczynnikach lepszych niż wymagane oraz zastosowaniu oświetlenia typu LED hotel stanie się również obiektem energooszczędnym.

Obiekt wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlane "Barzak". Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2015 roku. Pierwsi goście będą mogli zatrzymać się w hotelu już w pierwszym kwartale 2016 roku. Inwestycja kosztować będzie ok. 60 mln zł.

Holiday Inn w liczbach

* kubatura netto 21991,15 m sześć.

* powierzchnia netto 7624,20 m kw.

* powierzchnia użytkowa 5491,60 m kw.

* powierzchnia ruchu 1914,80 m kw.

* wysokość 35,92 m

* długość 72,67 m

* szerokość 36,42 m

* liczba kondygnacji 11 w tym 1 podziemna

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »