Reklama

"Jeden procent" oddajemy głównie na edukację

Jeden procent naszych podatków, który co roku możemy odpisać od podatku PIT, przeznaczamy głównie na edukację. Tak twierdzą autorzy raportu o wykorzystywaniu naszych dotacji. Według nich, na edukację przeznaczamy aż 34 proc. swoich dotacji. Podobne kwoty organizacje pożytku publicznego dostają także na pomoc społeczną i ochronę zdrowia.

Z kolei najrzadziej nasz "jeden procent" trafia do organizacji zajmujących się prawami człowieka czy pomocą humanitarną.

Reklama

Dlaczego tak się dzieje, wyjaśnia współautor raportu Adam Zieliński z organizacji zrzeszającej instytucje charytatywne. - Większość organizacji, które dostają najwięcej środków, apeluje do emocji podatników. Pokazują chore dzieci, osoby niepełnosprawne, co w pewnym sensie nakręca ten mechanizm - mówi Zieliński.

W zeszłym roku swój jeden procent podatku na cele charytatywne przekazało prawie 7,5 miliona osób. W ten sposób do potrzebujących trafiło 380 milionów złotych.

Krzysztof Berenda

Dowiedz się więcej na temat: edukacja | procent | jeden procent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »