Ekologiczna karta dla przedsiębiorców w Banku Pekao S.A.

Przedsiębiorcy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacje mogą już odbierać debetowe wielowalutowe karty MasterCard na ekologicznym plastiku, które wprowadził Bank Pekao S.A. – Ta karta to nie tylko nasz ukłon w stronę klientów, to także mała cegiełka dołożona do działań Banku Pekao, która wraz z innymi prowadzonymi przez nas aktywnościami, składa się na realizację złożonego planu ESG – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Prezentacja partnera

Ekologiczna karta dla przedsiębiorców to odpowiedź Banku Pekao S.A. na oczekiwania klientów biznesowych, którzy przywiązują wagę do idei zrównoważonego rozwoju oraz kojarzonymi z nim wartościami. - Wielu naszych klientów jest silnie zorientowanych na działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy dostarczać im produkty i usługi, które będą pasowały do ich organizacji, czyli zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Stworzone z myślą o otoczeniu, zarówno tym bliższym, jak i dalszym - dodaje Jerzy Kwieciński, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Ekologiczna karta dla przedsiębiorców ważnym elementem Strategii ESG

Wprowadzone przez Bank Pekao S.A. ekologiczne karty wielowalutowe MasterCard zostały wyprodukowane w 99 proc. z PCV pochodzącego z recyklingu odpadów poprzemysłowych. Nadanie drugiego życia plastikowi z jednej strony wyraźnie ogranicza zużycie materiałów nierecyklingowanych (nawet do 98 proc.), z drugiej - zmniejsza całkowite zużycie energii podczas produkcji (do 54 proc.) oraz ślad węglowy (do 75 proc.). Z myślą o środowisku produkowane są nie tylko karty debetowe MasterCard dla przedsiębiorców, ale również dedykowane foldery oraz koperty.

Folder w 100 proc. powstaje z papieru z recyklingu, a koperta - z drewna pozyskanego z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny. Oznacza to, iż materiał jest monitorowany podczas każdego etapu produkcyjnego i handlowego, czego potwierdzeniem jest wydany certyfikat PEFC.

Debetowa wielowalutowa karta MasterCard produkowana z ekologicznego plastiku wpisuje się w szeroko zakrojoną Strategię ESG Banku Pekao S.A., rozpisaną na lata 2021-2024. Zakłada ona m.in. kontynuację wprowadzania usprawnień proekologicznych w swoich lokalizacjach oraz dokładne monitorowanie zużycia surowców i materiałów. Kluczowym aspektem pozostają ponadto tzw. działania less waste.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »