Reklama

Poniedziałek nie przyniesie przełomu

Analitycy spodziewają się spokojnego początku tygodnia z uwagi na brak ważnych publikacji makro. Interesujące dla inwestorów może okazać się popołudniowe wystąpienie prezesa EBC. W ciągu tygodnia, jeżeli na rynku utrzyma się pozytywny sentyment, złoty może umocnić się do 3,92/EUR. Z poniedziałkowego marazmu rynek długu wyrwać może popołudniowe przemówienie szefa EBC lub decyzja banku centralnego Węgier.

- Biorąc pod uwagę brak publikacji istotnych danych makroekonomicznych w dniu dzisiejszym, nie spodziewamy się większych zmian kursu złotego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że EUR-PLN będzie handlowany w okolicach 3,95, zwłaszcza, jeżeli dolar pozostanie na słabszych poziomach względem euro. Po południu inwestorzy będą śledzili wystąpienie prezesa EBC J.C.Trichet przed Parlamentem Europejskim w poszukiwaniu sugestii dotyczących perspektyw polityki monetarnej - uważają analitycy Banku BPH.

Reklama

- Bieżący tydzień nie będzie tak obfity w publikacje, co poprzedni. W związku z tym spodziewamy się zmniejszenia wahań na rynku walutowym. Jednocześnie powrót eurozłotego w korytarz wahań z ostatnich tygodni może utrzymać parę w tym przedziale. W przypadku utrzymania pozytywnego sentymentu wobec polskiej waluty, liczymy na zniżki w stronę ostatnich minimów poniżej 3,92 - napisali analitycy Banku Raiffaisen w porannym komentarzu.

Analitycy BZ WBK zwracają uwagę na dane z regionu. Spodziewają się także, że złoty stopniowo odreaguje ostatnie spadki.

- Dzisiaj z kolei uwagę w regionie przykuje decyzja banku centralnego Węgier. Uważamy, że w tym tygodniu na rynku złotego kontynuowane będzie stopniowe odreagowanie, które rozpoczęło się po lepszym od oczekiwań odczycie niemieckiego indeksu Ifo - napisano w porannym komentarzu.

- Złoty może się umocnić, ale osiągnięcie naszego docelowego poziomu na koniec miesiąca (3,92), może być trudne. W tym tygodniu kluczowe dla notowań EURUSD będzie zachowanie się kursu wobec strefy oporu na 1,35-1,36. Potwierdzony wzrost powyżej może oznaczać atak na 1,38, a brak siły do jej pokonania może sprowadzić kurs w okolice 1,31 - uważają analitycy Banku Zachodniego WBK.

W tym tygodniu uwaga inwestorów skupi się na posiedzeniu RPP w środę.

W czwartek inwestorzy poznają ostateczny odczyt PKB w USA za II kw., a w piątek kiedy pojawią się dane nt. kondycji amerykańskich konsumentów. W piątek opublikowany zostanie też indeks PMI dla polskiego przemysłu oraz prognozy inflacji resortu finansów na wrzesień.

Na długu bez zmian

- Spodziewamy się, że dzisiejszy dzień nie przyniesie przełomu na krajowym rynku długu i w dalszym ciągu będzie on pogrążony w zastoju. Zmiany rentowności nie powinny przekroczyć 1-2 pb - uważają analitycy Banku BPH.

poniedz. piątek piątek

09.30 16.00 09.15

EUR/PLN 3,9520 3,9640 3,9730

USD/PLN 2,9330 2,9461 2,9800

EUR/USD 1,3470 1,3445 1,3326

OK1012 4,73 4,72 4,71

PS0415 5,11 5,10 5,10

DS1020 5,50 5,50 5,48

Dowiedz się więcej na temat: EBC | złoty | Poniedzialek | analitycy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »