Dino ujawniło wynagrodzenia zarządu i rady nadzorczej. Ile pobiera największy udziałowiec?

Czterech członków zarządu Dino i pięciu członków nadzorczej spółki pobrało w 2022 roku wynagrodzenia na sumę prawie 2,8 mln zł - podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl. Największym zaskoczeniem jest fakt, że Tomasz Biernacki, zajmujący drugie miejsce na liście najbogatszych Polaków przygotowanej przez "Forbesa", mający wraz z podmiotem zależnym 51,6 proc. udziałów w spółce, nie pobiera wynagrodzenia za zasiadanie w radzie nadzorczej.

Na koniec 2022 roku w skład zarządu Dino wchodziło trzech członków, tj.: Izabela Biadała, Michał Krauze oraz Piotr Ścigała. 23 lutego 2022 r. rezygnację z funkcji członka zarządu złożył Michał Muskała, a 2 grudnia 2022 r. na członka zarządu został powołany Piotr Ścigała. W związku z tym Dino wypłaciło gażę czterem osobom zarządzającym spółką.

Łączna wysokość wynagrodzenia wypłaconego przez Dino członkom zarządu wyniosła w 2022 roku 2,45 mln zł. Największą kwotę pobrał Michał Krauze, którego wynagrodzenie podstawowe w ciągu roku wyniosło 119,7 tys. zł brutto, za to kwota wynagrodzenia dodatkowego opiewała na 1,3 mln zł.

Reklama

Michał Muskała otrzymał łącznie 120,5 tys. zł, Izabela Biadała 818,8 tys. zł, a zatrudniony od grudnia 2022 roku Piotr Ścigała - 80,5 tys. zł. Wszystkie z wymienionych liczb były kwotami brutto.

Wynagrodzenia członków rady nadzorczej nie prezentują się tak imponująco. Piotr Nowjalis otrzymał 99,6 tys. zł brutto,  Sławomir Jakszuk - 82 tys. zł brutto, Maciej Polanowski - 82 tys. zł brutto, Eryk Bajer - 82 tys. zł brutto.

Zasady wynagradzania w Dino

Obecna polityka wynagradzania w Dino Polska przewiduje, że wynagrodzenie stałe członków zarządu nie może przekroczyć 10-krotności średniego wynagrodzenia pracownika etatowego w spółce, natomiast wynagrodzenie stale członka rady nadzorczej nie będzie wyższe niż 3-krotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej publikowanego przez Główny Urząd Statystyczny za 2022 r. (które wyniosło 6346,15 zł).

"Zgodnie z Polityką większa część wynagrodzeń zarządu za 2022 r. została wypłacona w formie premii uznaniowych. Przy ustalaniu premii dla poszczególnych członków zarządu rada nadzorcza brała pod uwagę wysokość skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej Dino Polska oraz wykonanie przez spółkę rocznego budżetu, którego kluczowe elementy są ustalane w powiązaniu z głównymi celami strategicznymi spółki. Ponadto rada nadzorcza wzięła pod uwagę skuteczność funkcjonowania w spółce procedur dotyczących jakości i bezpieczeństwa produktów oferowanych w marketach Dino oraz inicjatywy podejmowane przez spółkę w obszarze zmniejszania jej oddziaływania na środowisko naturalne" - napisano w sprawozdaniu.

Dodano, że w ocenie rady nadzorczej wynagrodzenie członków zarządu przyczynia się do ich całkowitego zaangażowania w pełnioną funkcję i wykonywaną pracę oraz przyczynia się do realizacji celów biznesowych i strategicznych spółki, a także długoterminowych wyników. Na to szczególny wpływ ma powiązanie wynagrodzenia dodatkowego o zmiennym charakterze z wynikami Dino osiągniętymi w danym roku obrotowym.

"Większy udział wynagrodzenia zmiennego - premiowego niż podstawowego w łącznym wynagrodzeniu członków zarządu jest czynnikiem zapewniającym wysoki poziom motywacji oraz koncentracji na realizacji długoterminowego celu strategicznego spółki, jakim jest dynamiczny, organiczny rozwój sieci marketów Dino" - podano w dokumencie.

Dodatkowe pensje od podmiotów zależnych

Członkowie zarządu Dino w 2022 roku otrzymali również wynagrodzenie od podmiotów należących do grupy kapitałowej z tytułu umów cywilnoprawnych. Michał Krauze zarobił 240 tys. zł brutto, Michał Muskała za okres do 31 sierpnia 2022 roku - 160 tys. zł brutto, a Izabela Biadała - 240 tys. zł brutto.

Członkowie rady nadzorczej nie pobierali wynagrodzenia od podmiotów należących do grupy kapitałowej Dino Polska.

Ile zarabia Tomasz Biernacki?

Największy udziałowiec spółki Dino, który równocześnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, nie zarobił nic ze swojej pracy w tym organie. Ze sprawozdania wynika, że nie pobrał żadnego wynagrodzenia podstawowego, ani dodatkowego zarówno w 2022 roku, jak i 2021 roku.

Przypomnijmy, że Tomasz Biernacki jest właścicielem ponad połowy udziałów w Dino Polska, a w 2022 roku zysk netto spółki wyniósł 1,13 mld zł, o 40,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Założyciel sieci Dino zajmuje drugie miejsce na najnowszej liście najbogatszych Polaków przygotowanej przez magazyn "Forbes". Wartość jego majątku oszacowano na 19,85 mld zł. Tomasz Biernacki ceni sobie anonimowość - nie udziela wywiadów, a w internecie próżno szukać jego zdjęć. 

DINOPL

375,4000 +1,6000 0,43% akt.: 25.09.2023, 17:51
  • Otwarcie 370,5000
  • Max 375,7000
  • Min 368,5000
  • Kurs odniesienia 373,8000
  • Suma wolumenu 170 027
  • Suma obrotów 63 158 083,40
  • Widełki dolne 333,5000
  • Widełki górne 407,5000
Zobacz również: EMPLOCITY GRUPRACUJ BIGCHEESE


wiadomoscihandlowe.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dino | handel | zarobki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »