Kolejne banki wypowiadają umowę PBG
Bank Gospodarki Żywnościowej i Polski Bank Przedsiębiorczości wypowiedziały PBG umowę o powstrzymaniu się od czasowego egzekwowania zobowiązań, co oznacza, że umowa ta przestała obowiązywać - podało PBG w komunikacie.
"Zgodnie z oświadczeniami o wypowiedzeniu umowy, przyczyną jej wypowiedzenia jest naruszenie postanowień umowy polegające na nieustanowieniu zabezpieczeń wskazanych w umowie oraz bezskuteczny upływ okresu naprawczego wskazanego w umowie na usunięcie ww. naruszenia" - podano w komunikacie.
W komunikacie dodano, że zgodnie z postanowieniami umowy okres jej obowiązywania kończy się z datą, w której jakakolwiek strona doręczy pozostałym stronom oświadczenie o jej wypowiedzeniu.
"W konsekwencji z dniem 5 czerwca 2012 roku zakończył się okres obowiązywania umowy i uległa ona rozwiązaniu" - napisano.
15 maja PBG podpisała z bankami finansującymi działalność spółki oraz spółek z grupy PBG umowę w sprawie czasowego i warunkowego powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań.
W związku ze zgłoszeniem wniosku o upadłość przez spółkę PBG informujemy, że żaden z funduszy TFI PZU nie ma ani akcji, ani obligacji spółki PBG.
HSBC Bank Polska, BGŻ, ING Bank Śląski oraz Polski Bank Przedsiębiorczości wypowiedziały umowy kredytowe PBG -podała spółka w komunikacie.
PBG i Hydrobudowa złożyły w poniedziałek wnioski o upadłość układową. Wniosek o upadłość układową złożyła także Aprivia. Spółki podały, że bezpośrednią przyczyną decyzji są przeciągające się rozmowy z bankami na temat finansowania grupy - kredytu pomostowego zapewniającego finansowanie do czasu pozyskania środków z emisji obligacji zamiennych, jak również refinansowania akwizycji Rafako.