Reklama

Przełomowy rok grupy ADV

Rok 2011 upłynął w Grupie ADV pod znakiem odważnych decyzji i przełomowych wydarzeń. Debiut na rynku głównym GPW w Warszawie, dynamiczny rozwój w obszarze nowych technologii i e-commerce i skuteczne akwizycje dały Grupie ugruntowaną pozycję w trzech obszarach: komunikacji cyfrowej, nowych technologii oraz outsourcingu sprzedaży online.

Zwiększenie synergii między spółkami zależnymi z Grupy ADV, a także rozwój innowacyjnych modeli biznesowych to klucz do sukcesu i dobry prognostyk na nadchodzący 2012 rok.

Debiut na GPW

Grupa ADV była jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek na NewConnect, wyróżniającą się na tle innych podmiotów notowanych na rynku alternatywnym przede wszystkim wysoką kapitalizacją, dużymi obrotami i mocnymi fundamentami biznesowymi. Akcje Grupy zostały wprowadzone na rynek główny w kwietniu 2011 roku, a zakończony sukcesem debiut pozwolił na dynamiczny rozwój organiczny oraz realizację zaplanowanych wcześniej akwizycji.

Reklama

Akwizycje i synergia

W 2011 roku Grupa ADV zrealizowała trzy akwizycje oraz fuzję domów mediowych Codemedia i Mediasense. Jeszcze w pierwszym półroczu Grupa przejęła 50% udziałów w Studiu Animacji Xantus - kluczowym graczu na rynku produkcji 3D w Polsce. Studio przygotowało już dwa seriale animowane dla dzieci i młodzieży, dedykowane zarówno dla telewizji, jak i na smartfony.

W kolejnych miesiącach Grupa kontynuowała działania, które miały na celu wzmocnienie pozycji w branży. W obszarze e-commerce zapewniła ją sobie dzięki akwizycji spółki Walkin.pl przez Iweii SA. Tym samym poszerzono ofertę o m'couponing, a rynkowa przewaga będzie budowana w wyniku efektu synergii z pozostałymi spółkami z Grupy.

W grudniu 2011 roku spółka Iweii SA rozpoczęła ofertę prywatną i planuje debiut akcji na rynku NewConnect w II kwartale 2012 roku.

Kontynuacją założonej strategii biznesowej było przejęcie przez Codemedia 50% udziałów w spółce TradeTracker Poland, a tym samym rozpoczęcie realizacji projektów z zakresu marketingu afiliacyjnego.

Z kolei połączenie agencji Codemedia i Mediasense przyniosło wzrost kompetencji branżowych i rozszerzenie portfolio usług. Grupa ADV oferuje kompleksowe planowanie kampanii reklamowych w Internecie, telewizji, mediach cyfrowych i tradycyjnych.

Rok 2011 to okres dużej aktywności biznesowej Grupy ADV, a podjęte przez nią działania znalazły odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Przychody po trzech kwartałach 2011 wzrosły o 77% rok do roku, a zysk o 92%. W 2012 roku Grupa zakłada dalsze zwiększanie rentowności, budowanie synergii między spółkami portfelowymi, akwizycje i rozwój organiczny. W planach jest także uruchomienie biura sprzedaży w USA i wejście z produktami do Appstore'a. Będziemy nadal wyznaczać trendy i wskazywać, jak przekuć nowinki technologiczne w sukces sprzedażowy.

PEŁNE NOTOWANIA SPÓŁKI

Grupa ADV S.A.

jest holdingiem firm działających w trzech dynamicznie rozwijających się obszarach: komunikacji cyfrowej, innowacyjnych technologii oraz e-commerce. W ramach sektora komunikacji cyfrowej spółka oferuje produkty oraz świadczy usługi związane z marketingiem on-line. Kompetencje Grupy w obszarze innowacyjnych technologii obejmują outsourcing IT, a także tworzenie: aplikacji dedykowanych, oprogramowań na urządzenia mobilne, portali webowych oraz systemów GIS. Działalność w obszarze e-commerce opiera się na wsparciu sprzedaży przez Internet poprzez unikatowy system afiliacyjny oraz tworzenie strategii i realizację programów sprzedażowych on-line. W skład holdingu wchodzą spółki z sektorów marketingu, domy mediowe, e-commerce. Grupa ADV notowana jest na rynku podstawowym GPW w Warszawie od 13 kwietnia 2011 roku.

opr.MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »