Reklama

Qumak stworzy ekspozycję multimedialną w łódzkim kompleksie EC1

Konsorcjum, któremu lideruje Qumak podpisało umowę na zaaranżowanie, wykonanie i wyposażenie ekspozycji Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Wynagrodzenie wykonawców może wynieść nawet 33 mln zł netto (40,6 mln brutto).

Projekt podzielony jest na cztery osobne zadania. Podpisana właśnie umowa przewiduje wykonanie pierwszego z nich oraz opcjonalnie trzech pozostałych. Zadanie pierwsze jest warte ok. 20 mln zł netto (24,6 mln brutto). Obejmuje ono zaprojektowanie i wykonanie m.in. dwóch ścieżek tematycznych: "Przetwarzanie energii" oraz "Mikroświat-Makroświat"; strefy wejścia, portalu internetowego, gry strategicznej oraz systemu identyfikacji wizualnej. Wykonawcy dostosują również i zaaranżują pomieszczenia ekspozycyjne oraz przeprowadzą szkolenia pracowników z obsługi wszystkich zainstalowanych elementów. W skład konsorcjum wchodzą: Qumak (lider), jego spółka zależna MAE Multimedia Art & Education oraz estońskie Museko. Realizacja zadania ma zakończyć się w IV kw. 2016 r.

Reklama

Zapotrzebowanie na nowoczesne, interaktywne i multimedialne obiekty muzealno-edukacyjne jest coraz większe. Jednocześnie niewiele jest na rynku firm, które mają odpowiednie doświadczenie i umiejętności, aby sprostać tego typu wdrożeniom. My w ciągu zaledwie kilku lat zbudowaliśmy w grupie kapitałowej kompetencje pozwalające nam uczestniczyć w najbardziej prestiżowych projektach w kraju - podkreśla Wojciech Strusiński, wiceprezes Qumak ds. sprzedaży. - Ekspozycje multimedialne to obecnie dla nas jeden z kluczowych segmentów sprzedaży - dodaje.

Poza Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, spółka obecnie realizuje podobne projekty dla Muzeum II Wojny Światowej. Qumak ma na swoim koncie również ekspozycje w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Parku Edukacyjnym w Zabrzu, Parku Rekreacji ZOOM Natury w Janowie Lubelskim i Muzeum Śląskiego w Katowicach. Qumak odpowiadał także za wykonanie interaktywnej wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności. Gdański obiekt został uhonorowany Nagrodą Muzealną Rady Europy 2016 - jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży muzealniczej.

- - - - - -

Qumak

Qumak to największy polski integrator technologiczno-informatyczny. Działa na polskim rynku ITC od trzydziestu lat. Giełdowa firma oferuje rozwiązania informatyczne i infrastrukturalne dla sektora prywatnego i publicznego, m.in.: zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, nowoczesne centra ekspozycyjne, inteligentne systemy transportowe, infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych i lądowiska dla śmigłowców. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą obecnie trzy spółki zależne - Star ITS, Skylar oraz MAE Multimedia Art & Education.

Qumak oferuje kompleksową obsługę wdrożeń w dwunastu obszarach technologicznych, w ramach których świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań w miarę zmieniających się potrzeb klienta. Qumak zatrudnia kadrę ekspertów z wielu dziedzin, którzy stale zwiększają swoje kompetencje, by realizowane projekty stały na najwyższym poziomie.

Opr. KM

Dowiedz się więcej na temat: Qumak-Sekom SA | wykonanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »