Bank Pekao wprowadza zmiany w logowaniu. Jest komunikat dla klientów

Bank Pekao poinformował o wprowadzeniu zmian w usługach internetowych - chodzi o dodatkowe zabezpieczenia. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe obejmie klientów korzystających z aplikacji PeoPay. Instytucja finansowa wystosowała komunikat do klientów, w którym wyjaśnia, jak będzie przebiegać logowanie.

"Dla klientów korzystających z aplikacji PeoPay wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenie podczas logowania do serwisu internetowego Pekao24 - logowanie dwuskładnikowe" - poinformował Bank Pekao w opublikowanym w ostatnich dniach komunikacie. 

PeoPay to aplikacja mobilna Pekao, z której mogą korzystać wszyscy użytkownicy konta osobistego i firmowego na urządzeniach mobilnych. Umożliwia ona wykonywanie szeregu operacji bez konieczności odwiedzania placówki bankowej.  

Serwis internetowy Pekao24 i aplikacja mobilna PeoPay są częściami bankowości elektronicznej Banku Pekao. Pozwalają one na dostęp do rachunku płatniczego, umożliwiają dokonanie przelewów czy korzystanie Blika. Za pośrednictwem serwisu internetowego można również sprawdzić saldo rachunku płatniczego. Serwisy umożliwiają także zmianę limitów i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej.

Reklama

Bank Pekao wprowadza logowanie dwuskładnikowe

Bank Pekao tuż przed świętami poinformował o wprowadzeniu logowania dwuskładnikowego.

W opublikowanym komunkacie bank wyjaśnił na czym ono polega. "Po wprowadzeniu numeru klienta i odpowiednich znaków Twojego hasła poprosimy Cię o zalogowanie się do aplikacji PeoPay w celu dodatkowego potwierdzenia logowania" - przekazał Bank Pekao. 

Logowanie dwuskładnikowe ma być dodatkowym zabezpieczeniem dla klientów posiadających aktywną aplikację PeoPay - przekazał bank. 

Bank Pekao wyjaśnił również, jak aktywować logowanie dwuskładnikowe

  1. Po zalogowaniu do Pekao24 należy wybrać swój profil. 
  2. Następnie trzeba przejść do Ustawień. 
  3. W pierwszej zakładce Bezpieczeństwo klient zobaczy nową opcję - Logowanie dwuskładnikowe.
  4. Wreszcie trzeba wybrać Zmień i włącz PeoPay. 
  5. Na końcu należy potwierdzić operację w aplikacji PeoPay. 

Dodatkowa autoryzacja w Banku Millennium

Bank Pekao nie jest jedynym, który w ostatnim czasie wprowadził dodatkowe zabezpieczenia w swoich serwisach. 

W połowie marca Bank Millennium wprowadził dodatkową autoryzację podczas logowania do bankowości internetowej. Klienci banku każde logowanie muszą dodatkowo zatwierdzić w aplikacji mobilnej lub za pomocą hasła SMS, w zależności czy mają zainstalowaną aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bank Pekao | logowanie | aplikacja mobilna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »